Rezultate te kerkimit per termin: +Pekini

Total: 1636
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.464Z

Uashingtoni e Pekini diskutojnë çështjen koreane

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për çështjet koreane po viziton Pekinin  aleatin e Penjanit në përpjekje për të qetësuar tensionet në gadishull. Zëvendëssekretari i Shtetit, Xhejms Stajnberg, u takua me zyrtarin e lartë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.044Z

Pekini ndalon betimin e 2 politikanëve në Hong Kong

Kina ka bërë një ndërhyrje të paprecedent në politikën e Hong Kong-ut, pasi ka ndaluar dy ligjbërës të rinj të hyjnë në zyrë e të marrin detyrën. Shkak për këtë janë bërë kërkesat e tyre për pavarësinë e plotë të Hong Kong-ut nga Kina, gjë që kërkohet me ngulm nga edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Takimi Obama-Lama, acarohet Pekini

Pekini zyrtar shton se përket Uashingtonit të përmirësojë marrëdhëniet mes fuqive globale ekonomike, ndërkohë që nuk përmendi kërcënimet për hakmarrje.Obama zhvilloi dje një takim të nivelit të ulët në Shtëpinë e Bardhë me Dalai Lamën, liderin në ekzil të Tibetit, në kohën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.056Z

Pekini dënon prezencën e anijes amerikane në Detin e Kinës Jugore

Pekini zyrtar e ka quajtur prezencën e një anije luftarake amerikane pranë një ishulli të kontestuar në Detin e Kinës Jugore një provokim serioz politik dhe ushtarak. Luftanija USS Stethem lundroi pranë Ishullit Triton, pjesë e arkipelagut të Ishujve Paracel që pretendohen nga Kina dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.446Z

Pekini lëshon alarmin e dytë për nivelin e lartë të ndotjes

Pekini ka lëshuar alarmin e dytë për sa i përket nivelit të lartë të ndotjes. Ky është paralajmërimi i dytë i bërë në një javë. Sipas shërbimit meteorologjik në Pekinit, smogu në kryeqytetin kinez ishte mjaft i dallueshëm nga e shtuna deri të martën. Me anë të këtij alarmi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.771Z

1963/ Pekini: “Sulmet ndaj PPSH-së, dashakeqe”

Autori i Lajmit: Androkli DraloTokio, 15 qershor 1963 – Kina Komuniste nisi sot një nga sulmet më të ashpra ideologjike ndaj llojit sovjetik të marksizmit, që prej muajit të kaluar kur ra dakord për të zhvilluar bisedime me Moskën në korrik të këtij viti. Pekini zyrtar deklaroi se mosm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.713Z

Pekini bllokon industrine per Lojerat

Nderkohe qe ka mbetur me pak se nje muaj per te filluar Lojerat Olimpike, Pekini dhe provincat fqinje u kane kerkuar industrive qe shkaktojne ndotje te mbyllin fabrikat e tyre ose te reduktojne prodhimin per te pastruar ajrin per atletet dhe per te ndihmuar ne kompensimin e nje mungese te energjise.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama