Rezultate te kerkimit per termin: +Pekini

Total: 1636
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.230Z

Japonia po thellon lidhjet politike me Azinë Juglindore

Japonia po përpiqet të thellojë lidhjet politike, ekonomike dhe në fushën e mbrojtjes me Azinë Juglindore, mes tensioneve reciproke me Kinën mbi disa territore të debatueshme. Këto tensione ishin në qendër të diskutimeve të një takimi rajonal që u mbajt kohët e fundit në Tokio. Udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.456Z

Kina mohon akuzat per spiunazh elektronik

Kina ka mohuar akuzat e nderkombetareve per perfshirjen e saj ne spiunazhin elektronik, per te cilin kerkuesit kane deklaruar se ishte infiltruar ne kompjuterat qeveritare te vendeve te ndryshme te botes. Zedhenesi i ambasades kineze ne Londer ka deklaruar se nuk ka asnje prove qe te tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.072Z

SHBA sugjerime për Kinën

Uashington - Shtëpia e Bardhë u përpoq të garantonte Kinën për sigurinë e aksioneve të saj në qeverinë amerikane duke deklaruar se nuk kishte vend më të mirë në botë për investime sesa Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Kryeministri kinez deklaroi më herët sot se Pekini priste rezul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.240Z

Kina, Obames: Anulo takimin me Dalai Lama

Kina u ka kerkuar Shteteve te Bashkuara anulimin e menjehereshem te takimit parashikuar me 18 shkurt mes presidentit Obama dhe liderit shpirteror tibetian Dalai Lama. Ne nje deklarate publikuar nga agjencia Kina e Re, Pekini zyrtar i kerkon me ngulm anulimin e takimit Uashingtonit sa esht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.361Z

Kina,investime prej miliardash në Ballkan

Për 170 milionë euro, firmat kineze deri në vitin 2013 duan të ndërtojnë me partnerë të rinj serbë një urë të dytë urgjentisht të nevojshme në Beograd. Në fund të janarit, qeveria serbe u dha kinezëve porosinë për modernizimin e termocentraleve në Danub pranë Pozarevacit, të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.689Z

Berisha vlereson njohjen e Kosoves nga Arabia Saudite

Kryeministri i Shqiperise, Sali Berisha, pershendeti dje ne emer te qeverise vendimin per njohjen e Pavaresise se Kosoves nga Mbreteria e Arabise Saudite. Me ane te nje deklarate per mediat nga Pekini, kreu i ekzekutivit e konsideroi kete njohje si nje akt historik i Mbretit Abdullah ne marredheniet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Dalai Lama vizite ne krahinen qe pretendohet nga Kina

Lideri shpirteror tibetian, Dalai Lama vizitoi te dielen nje rajoon ne Indine veriore te cilen Kina e konsideron si territorin e saj dhe jo te Indise. Sipas zedhenesit te Dalai Lamas mijera njerez e kane pritur ne rajonin e Arunacal Pradeshit nje krahine qe ndodhet mbi 5 mije metra larg n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama