Rezultate te kerkimit per termin: +Pekini

Total: 1636
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.499Z

Kinë, Pekini kundër shtëpisë së tretë

Për të frenuar rritjen e çmimit të shtëpive, Pekini ka vendosur të autorizojë blerjen e vetëm një banese suplementare në familje. Sipas mediave kineze, “çdo familje mund të blejë vetëm një apartament të ri përveç atij që posedon aktualisht”. Bankave u ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.448Z

Sulmet ndaj Google, Pekini mohon perfshirjen

Per here te pare Pekini zyrtar mohoi lidhjet me sulmet pirate ndaj llogarive te Google. “Keto akuza jane krejtesisht te pabaza. Akuza te shpehura apo te nenkuptuara, per pjesemarrje te qeverise kineze ne sulmet ndaj Google i mohojme kategorikisht sepse ato kane si qellim diskreditim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.606Z

Tienanmen, Pekini: Clinton, akuza te pabaza

Kina ka denuar fjalet e sekretares amerikane te Shtetit, Hillary Clinton, e cila i kerkoi Pekinit qe te hedhe drite mbi masakren ne sheshin Tienanmen. Clinton i beri thirrje Kines qe te liroje personat qe mbahen ende te burgosur, qe te hape nje dialog me familjet e viktimave dhe qe te h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.464Z

Uashingtoni e Pekini diskutojnë çështjen koreane

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për çështjet koreane po viziton Pekinin  aleatin e Penjanit në përpjekje për të qetësuar tensionet në gadishull. Zëvendëssekretari i Shtetit, Xhejms Stajnberg, u takua me zyrtarin e lartë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.044Z

Pekini ndalon betimin e 2 politikanëve në Hong Kong

Kina ka bërë një ndërhyrje të paprecedent në politikën e Hong Kong-ut, pasi ka ndaluar dy ligjbërës të rinj të hyjnë në zyrë e të marrin detyrën. Shkak për këtë janë bërë kërkesat e tyre për pavarësinë e plotë të Hong Kong-ut nga Kina, gjë që kërkohet me ngulm nga edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Takimi Obama-Lama, acarohet Pekini

Pekini zyrtar shton se përket Uashingtonit të përmirësojë marrëdhëniet mes fuqive globale ekonomike, ndërkohë që nuk përmendi kërcënimet për hakmarrje.Obama zhvilloi dje një takim të nivelit të ulët në Shtëpinë e Bardhë me Dalai Lamën, liderin në ekzil të Tibetit, në kohën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.056Z

Pekini dënon prezencën e anijes amerikane në Detin e Kinës Jugore

Pekini zyrtar e ka quajtur prezencën e një anije luftarake amerikane pranë një ishulli të kontestuar në Detin e Kinës Jugore një provokim serioz politik dhe ushtarak. Luftanija USS Stethem lundroi pranë Ishullit Triton, pjesë e arkipelagut të Ishujve Paracel që pretendohen nga Kina dhe v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama