Rezultate te kerkimit per termin: +Penianit

Total: 458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.811Z

Paralajmerimi i Penianit

Paralajmerimi i Penianit E marte 09 Prill 2013 1033 Paralajmerimi i PenianitKoreja e Veriut ka paralajmeruar te huajt qe ndodhen ne Korene e Jugut qe te evakuohen ne rast te shperthimit te luftes Peniani njoftoi permes nje komunikate se tensionet ne rajon mund te pershkallezohen ne nje konfli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.102Z

Seuli denon sulmin verbal te Penianit

Seuli zyrtar dënoi ashpër sulmin verbal të Penianit ndaj presidentes koreano-jugore, të cilën vendi komunist e krahasoi me një prostitutë. Në komentet e bëra të djelën, Korea e Veriut e quajti kryetaren e shtetit fqinj “një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.972Z

SHBA: Rishikim qendrimit ndaj Penianit

Shtepia e Bardhe ka deklaruar sot se mund te jete e nevojshme te rishikoje qendrimin diplomatik ndaj Korese se Veriut. Deklarata erdhi pas refuzimit te Penianit per te respektuar marreveshjet mbi verifikimin e cmontimit te programit te tij berthamor. Linja e ndjekur deri me sot nga admin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.787Z

KS sanksione shtese ndaj Penianit

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi unanimisht zgjerimin e sanksioneve kundër Koresë së Veriut si kundër-reagim ndaj testit bërthamor që Peniani ndërmori muajin e kaluar. Sanksionet e reja shënjestrojnë diplomatët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.543Z

SHBA kerkon sanksione shtese ndaj Penianit

Shtetet e Bashkuara te Amerikes kerkojne vendosjen e sanksioneve shtese per Korene e Veriut. Kete rradhe sanksionet mund te jene ndaj njerezve te cilet kane bashkepunuar ne realizimin e programit berthamor dhe te raketave ballistike te Penianit.Masat e reja mund te bazohen ne kontrollin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.863Z

OKB sanksione ndaj Penianit

Keshilli i Sigurimit te Kombeve te Bashkuara votoi unanimisht per sanksione te reja kunder Korese se Veriut, si shenje e pakenaqesise se tij ndaj testeve te fundit berthamore me raketa te vendit komunist. Sanksionet synojne t’i ndalojne ne pjese te madhe Penianit tregtine e armeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.832Z

Kercenimi i Penianit rajoni ne alarm

Raportimet nga agjencitë e inteligjencës dhe përhapja e lajmit se Koreja e Veriut po përgatitet për të kryer testin e katërt bërthamor, kanë vënë në alarm, jo vetëm Korenë e Jugut, por edhe vende të tjera fqinje me vendin kom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama