Rezultate te kerkimit per termin: +Penianit

Total: 458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.324Z

Ish-spiunia e Penianit strehohet në Japoni

Një ish-spiune koreano-veriore, që hodhi në erë një avion të Jugut dy vjet më parë duke vrarë 115 persona, është lejuar të hyjë në Japoni. Kim Hyon Hui do të takohet me familjet e shtetasve japonezë të rrëmbyer nga regjimi i Penianit për t’i stërvitur si agjent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.885Z

OKB me dorë të hekurt kundër Penianit

Uashington- Shtatë fuqi botërore ranë dje dakord rreth një projektrezolute të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për zgjerimin e sanksioneve kundër Koresë së Veriut pas provës së saj të nëndheshme bërthamore dhe provave me 6 raketa. Projektrezoluta dënon veprimet e Koresë së V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Vijojnë kërcënimet e Penianit: Raketa mbi Japoni, vetëm hapi i parë

Korea e Veriut po planifikon të tjera testime dhe hedhje raketash në Paqësor, duke vijuar kështu kërcënimet ndaj rajonit. Raketa e hedhur mbi Japoni, është sipas regjimit koreano-verior, hapi i parë i këtyre operacioneve. Këto kërcënime vijnë në kundërpërgjigje të stërvitjes së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.672Z

Akuza e Penianit: CIA komplot për vrasjen e Kim Jong Un

Peniani ka akuzuar CIA se po komploton vrasjen me substanca kimike të  liderit koreano-verior Kim Jong Un. Sipas një deklarate të ministrisë së Sigurisë së Koresë së Veriut, Agjensia Kombetare e Inteligjencës Amerikane ka bashkëpunuar për këtë sulm me shërbimet sekrete të Kores

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.148Z

Berthamoret SHBA Sanksione ndaj Penianit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Leon Panetta, ka kërkuar “veprime të menjëhershme” kundër Koresë së Veriut, vetëm 2 ditë pas testit të tretë bërthamor të kryer nga vendi komunist. Panetta ka ritheksuar domosdoshmër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.213Z

Korea e Veriut, stërvitje ushtarake në kufi, alarm në Seul për synimet e Penianit

Sikurse kishte njoftuar, Koreja e Veriut ka nisur këtë të martë një stërvitje ushtarake pranë kufirit të diskutueshëm detar me Korenë e Jugut. Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes së Koresë së Jugut. Kjo është hera e parë brenda një muaji, që Peni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.436Z

Fotot: 1-përqindëshi i Koresë së Veriut, ja pasanikët e Penianit

Koreja e Veriut ka tani 1-përqindëshin e saj. Ata mund t'i gjeni në "Pyonghattan," universi paralel i banuar nga fëmijët e pasur të Repulikës Demokratike Popullore. "Ne duhet të vishemi në mënyrë konservatore në Korenë e Veriut, kështu që njerëzve iu pëlqen të shkojnë në palest

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama