Rezultate te kerkimit per termin: +Penianit

Total: 458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.972Z

SHBA: Rishikim qendrimit ndaj Penianit

Shtepia e Bardhe ka deklaruar sot se mund te jete e nevojshme te rishikoje qendrimin diplomatik ndaj Korese se Veriut. Deklarata erdhi pas refuzimit te Penianit per te respektuar marreveshjet mbi verifikimin e cmontimit te programit te tij berthamor. Linja e ndjekur deri me sot nga admin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.787Z

KS sanksione shtese ndaj Penianit

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi unanimisht zgjerimin e sanksioneve kundër Koresë së Veriut si kundër-reagim ndaj testit bërthamor që Peniani ndërmori muajin e kaluar. Sanksionet e reja shënjestrojnë diplomatët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.543Z

SHBA kerkon sanksione shtese ndaj Penianit

Shtetet e Bashkuara te Amerikes kerkojne vendosjen e sanksioneve shtese per Korene e Veriut. Kete rradhe sanksionet mund te jene ndaj njerezve te cilet kane bashkepunuar ne realizimin e programit berthamor dhe te raketave ballistike te Penianit.Masat e reja mund te bazohen ne kontrollin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.863Z

OKB sanksione ndaj Penianit

Keshilli i Sigurimit te Kombeve te Bashkuara votoi unanimisht per sanksione te reja kunder Korese se Veriut, si shenje e pakenaqesise se tij ndaj testeve te fundit berthamore me raketa te vendit komunist. Sanksionet synojne t’i ndalojne ne pjese te madhe Penianit tregtine e armeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.832Z

Kercenimi i Penianit rajoni ne alarm

Raportimet nga agjencitë e inteligjencës dhe përhapja e lajmit se Koreja e Veriut po përgatitet për të kryer testin e katërt bërthamor, kanë vënë në alarm, jo vetëm Korenë e Jugut, por edhe vende të tjera fqinje me vendin kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.498Z

Seuli zhvillon stërvitje me raketa pas testit të Penianit

Në përgjigje të testit të gjashtë nuklear koreano-verior, Koreja e Jugut ka kryer një stërvitje me raketa, duke treguar se vendi është në gjendje të lartë gatishmërie. Sipas zyrtarëve koreano-jugorë, ka shenja të qarta se Veriu po përgatit më shumë testime raketash, me gjasa edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.885Z

OKB, sanksione me te forta ndaj Penianit

Pese anetaret e perhershem te Keshillit te Sigurimit te Kombeve te Bashkuara, te mbeshtetura nga Koreja e Jugut dhe Japonia, kane arritur nje marreveshje per vendosjen e sanksioneve me te forta ndaj Korese se Veriut. Vendimi eshte marre ne pergjigje te testeve berthamore te Penianit te kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama