Rezultate te kerkimit per termin: +Penianit

Total: 458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.832Z

Kercenimi i Penianit rajoni ne alarm

Raportimet nga agjencitë e inteligjencës dhe përhapja e lajmit se Koreja e Veriut po përgatitet për të kryer testin e katërt bërthamor, kanë vënë në alarm, jo vetëm Korenë e Jugut, por edhe vende të tjera fqinje me vendin kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.498Z

Seuli zhvillon stërvitje me raketa pas testit të Penianit

Në përgjigje të testit të gjashtë nuklear koreano-verior, Koreja e Jugut ka kryer një stërvitje me raketa, duke treguar se vendi është në gjendje të lartë gatishmërie. Sipas zyrtarëve koreano-jugorë, ka shenja të qarta se Veriu po përgatit më shumë testime raketash, me gjasa edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.885Z

OKB, sanksione me te forta ndaj Penianit

Pese anetaret e perhershem te Keshillit te Sigurimit te Kombeve te Bashkuara, te mbeshtetura nga Koreja e Jugut dhe Japonia, kane arritur nje marreveshje per vendosjen e sanksioneve me te forta ndaj Korese se Veriut. Vendimi eshte marre ne pergjigje te testeve berthamore te Penianit te kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.324Z

Ish-spiunia e Penianit strehohet në Japoni

Një ish-spiune koreano-veriore, që hodhi në erë një avion të Jugut dy vjet më parë duke vrarë 115 persona, është lejuar të hyjë në Japoni. Kim Hyon Hui do të takohet me familjet e shtetasve japonezë të rrëmbyer nga regjimi i Penianit për t’i stërvitur si agjent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.885Z

OKB me dorë të hekurt kundër Penianit

Uashington- Shtatë fuqi botërore ranë dje dakord rreth një projektrezolute të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për zgjerimin e sanksioneve kundër Koresë së Veriut pas provës së saj të nëndheshme bërthamore dhe provave me 6 raketa. Projektrezoluta dënon veprimet e Koresë së V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Vijojnë kërcënimet e Penianit: Raketa mbi Japoni, vetëm hapi i parë

Korea e Veriut po planifikon të tjera testime dhe hedhje raketash në Paqësor, duke vijuar kështu kërcënimet ndaj rajonit. Raketa e hedhur mbi Japoni, është sipas regjimit koreano-verior, hapi i parë i këtyre operacioneve. Këto kërcënime vijnë në kundërpërgjigje të stërvitjes së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.672Z

Akuza e Penianit: CIA komplot për vrasjen e Kim Jong Un

Peniani ka akuzuar CIA se po komploton vrasjen me substanca kimike të  liderit koreano-verior Kim Jong Un. Sipas një deklarate të ministrisë së Sigurisë së Koresë së Veriut, Agjensia Kombetare e Inteligjencës Amerikane ka bashkëpunuar për këtë sulm me shërbimet sekrete të Kores

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama