Rezultate te kerkimit per termin: +Peqini

Meta: total 963 / total_found 963 / time 0.000 / keyword[0] peqini / docs[0] 963 / hits[0] 1309 /
Si u godit policia në Elbasan? Zbardhen detajet e sulmit nga dosja hetimore
  • 2019-01-23

Si u godit policia në Elbasan? Zbardhen detajet e sulmit nga dosja hetimore

Me përfundimin e ping-pongut mes organeve të drejtësisë për dosjen e ngjarjes së rëndë të ndodhur më shtator 2017 në hyrje të Tregut Agroushqimor në Elbasan, Prokuroria për Krimet e Rënda më në fund i ka përfunduar hetimet për goditjen që iu bë Policisë së Shtetit. Sipas dosje

No Pic available
  • 2018-11-28

Telegrami austriak: Si u shpall Pavarësia në Vlorë

Ilir Ikonomi i njohur për lidhjen e tij me historinë ka bërë publik një dokument origjinal ku shihet një telegram i shtypur në makinë shkrimi, që sipas tij, është një dokument i pakontestueshëm, se si u shpall pavarësia në Vlorë në orën 4 pasdite të datës 28 nëntor 1912. E kam n

Protesta, policja e plagosur do niset në Turqi për operacion (Video)
  • 2018-11-23

Protesta, policja e plagosur do niset në Turqi për operacion (Video)

Policja Ina Nuka, e cila humbi gishtat e dorës gjatë protestës së dhunshme sot para Parlamentit do të niset nesër për një kurim më të specializuar drejt Turqisë. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama, i cili e ka vizituar në orët e mbrëmjes në Spitalin e Traumës. Në një postim

No Pic available
  • 2018-11-02

Ndërhyri në 3 mijë adresa të rrjeteve sociale, arrestohet hakeri nga Peqini

Një i ri që ka ndërhyrë në mbi 3000 adresa të rrjeteve sociale etj., të cilat kanë qenë të shtetasve shqiptarë dhe të huaj është arrestuar  për veprat penale Ndërhyrja në të dhënat kompjuterike, Falsifikimi kompjuterik dhe Hyrje e paautorizuar kompjuterike. Arben Bozhiqi, 20 vje

No Pic available
  • 2018-09-18

Aksident me vdekje në Cërrik, shoqërohet shoferi

Një 40-vjeçare në Elbasan ka humbur jetën në një aksident rrugor mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur rreth orës  08:40, në aksin rrugor Elbasan- Cërrik , në  fshati Malasej. Shtetasi me iniciale I. M. , 57 vjeç nga Peqini, duke drejtuar mjetin tip Ford me targa AA 562 EC ka aksident

Plagos dy moshatarë me thikë, arrestohet 19-vjeçari në Elbasan
  • 2018-06-28

Plagos dy moshatarë me thikë, arrestohet 19-vjeçari në Elbasan

Një 19-vjeçar është arrestuar me akuzën e plagosjes së dy personave me thikë. Ngjarja ka ndodhur në Elbasan dhe në pranga ka rënë Qemal Peqini, 19 vjeç, banues në lagjen Beqir Dardha në Elbasan. Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas  në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan, në

Shkodra në lot; Vllaznia bie për herë të parë nga Kategoria, shpëton Kamza
  • 2018-05-23

Shkodra në lot; Vllaznia bie për herë të parë nga Kategoria, shpëton Kamza

Bie Vllaznia, shpëton Kamza ndërsa Luftëtari dhe Laçi sigurojnë kualifikimin në Europa League. Ishin këto verdiktet e javës së fundit të Kategorisë Superiore për edicionin 2017-2018. Fitorja me goleadë në Korçë përballë Skënderbeut me shumë mungesa dhe me mendjen te festa e titu