Rezultate te kerkimit per termin: +Peqini

Meta: total 963 / total_found 963 / time 0.000 / keyword[0] peqini / docs[0] 963 / hits[0] 1309 /
Zgjedhjet, mbi 74% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 74% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Ndërkohë deri në orën 19:30 është numëruar 74.77 % e kutive të votimit.&n

Zgjedhjet, mbi 77% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 77% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Ndërkohë deri në orën 19:30 është numëruar 77.38 % e kutive të votimit.&n

Zgjedhjet, numërohen mbi 80% e kutive, PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, numërohen mbi 80% e kutive, PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Ndërkohë deri në orën 21:10 është numëruar 80.22 % e kutive të votimit.&n

Numërimi drejt fundit: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1
  • 2017-06-26

Numërimi drejt fundit: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1

Kur jemi ne numerimin e  kutive te fundit te votimit projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 73 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 4 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ ka dhene afat deri ne oren 22:00

Numërimi drejt fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-26

Numërimi drejt fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Kur jemi ne numerimin e  kutive te fundit te votimit projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klem

Hapen kutitë e para, në Korçë e Gjirokastër kryeson PS
  • 2017-06-25

Hapen kutitë e para, në Korçë e Gjirokastër kryeson PS

Kanë dalë rezultatet e para nga procesi i numërit. Deri tani të dhënat janë për qarkun e Korçës dhe Gjirokastrës, ku kryeson Partia Socialiste.  QARKU Berat  Dibër Durrës Elbasan Fier Gjirokastër PS 778 vota ose 58.23%, PD 316 vota ose 23.65%, LSI 229 vota ose 17.14

No Pic available
  • 2017-04-23

Diplomacia sportive, dy trajnere amerikane vijnë në Tiranë

Diplomacia sportive, programi amerikan ka sjellë në Tiranë dy trajnere amerikane me qëllim zgjimin e pasionit për sportin. Për ish-futbollistet amerikane sporti bashkon njerëzit nga e gjithë bota dhe zhduk dallimet gjuhësore dhe sociale. Diplomacia sportive është një program i Departamen