Rezultate te kerkimit per termin: +Peqini

Meta: total 963 / total_found 963 / time 0.000 / keyword[0] peqini / docs[0] 963 / hits[0] 1309 /
No Pic available
  • 2017-04-13

Kërcënoi me armë bashkëshorten, pranga 49-vjeçarit

Një 49 vjeçar nga Peqini është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka kanosur me armë dhe ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti, ndërsa në pranga u vu shtetasi Beqir Sinani 49 vjeç. Policia sqaron se: “Arrestimi i tij u bë pasi

Rreziku nga fruthi, Silva Bino: Problem, refuzimi i vaksinës
  • 2017-03-22

Rreziku nga fruthi, Silva Bino: Problem, refuzimi i vaksinës

Humbja e jetës së 17 fëmijëve në Rumani për shkak të epidemisë së fruthit, si dhe shpërthime të kësaj sëmundjeje ngjitëse në Itali, Francë, Spanjë dhe vende të rajonit, kanë alarmuar autoritetet shëndetësore në vendin tonë për shkak të një tendence për të refuzuar vaksin

No Pic available
  • 2017-03-21

Sindroma down, prindërit: Fëmijët, vështirësi në të folur

Quhet Xhoel dhe është në klasen e shtatë në shkollen 9 vjeçare të Peqinit. Vogëlushi i prekur me sindromën down, falë mbështetjes së prindërve, dhe ndjekjes në qendrat specifike ka mundur të integrohet me bashkëmoshatarët e tij. Babai i tij, Abdullah Cani tregon veshtiresinë që ka

PDIU: Fitojmë 4 deputetë në Qarkun e Elbasanit
  • 2017-03-09

PDIU: Fitojmë 4 deputetë në Qarkun e Elbasanit

PDIU synon 4 deputetë në qarkun Elbasan dhe minimalisht 10 të tillë në shkallë vendi. Objektivi u bë i ditur gjatë një takimi me strukturat e kësaj force politike në Elbasan. Në fjalën e marrë me këtë rast deputeti Aqif Rakipi u shpreh se PDIU dëshmoi në këto vite se nuk i ka

Gripi, 22 mijë të prekur. ISHP: Rënie e kërkesave për ndihmë mjekësore
  • 2017-01-10

Gripi, 22 mijë të prekur. ISHP: Rënie e kërkesave për ndihmë mjekësore

Numri i personave të prekur nga gripi AH3N2 është rritur. Nga 19 mijë, që ishte numri i të prekurve nga infeksionet respiratore, që janë tregues të shpërthimit të epidemisë, këtë javë numërohen rreth 22 mijë të prekur. E megjithatë shefja e departamentit të sëmundjeve infektive

Berisha sipas një mjeshtri 82-vjeçar të lapsit
  • 2017-01-01

Berisha sipas një mjeshtri 82-vjeçar të lapsit

Ai është 82 vjeç dhe gjithmonë ka me vetë një dosje me laps e letër. Vasil Lalo mund të quhet një nga veteranët e karikaturës shqiptare. E kujton me nostalgji kohën kur u fut për herë të parë në redaksinë e gazetës Bashkimi në vitin 1956 ku nisi të punonte si gazetar dhe pë

No Pic available
  • 2016-12-31

Arrestohet gruaja që dhunoi bashkëshortin, por

Një 33-vjeçare nga një fshat i Kavajës u arrestua nga policia për keqtrajtim fizik të bashkëjetuesit të saj, për të cilin u lëshua urdhëri i mbrojtjes. Sipas policisë, në 3 vjet bashkëjetesë, si dhunuesja ashtu dhe i dhunuari kanë qenë të dënuar për veprën penale dhunë në fam