Rezultate te kerkimit per termin: +Perandor

Total: 428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.753Z

Çfarë ka ndodhur më 20 janar?

250 – Perandori Trajan Decius fillon një fushatë për të ndjekur të krishterët nga Roma. Gjatë përndjekjes, Papa Fabian bie martir dhe shumë të krishterë u dëbuan nga qyteti. Decius (Gaius Messius Quintus Decius Augustus) ishte Perandor nga 249 – 251. Në vitin e fundit të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.790Z

Flamengo, Adriano shenjestron ne ndeshjen e pare

Nuk ka vonuar shume magjia e Adrianos ne kampionatin brazilian. Ish “perandori” ka shenuar qe ne ndeshjen e pare si lojtar i Flamengos, duke ndihmuar skuadren ne fitoren 2-1 kunder Atletico Paranaense, ndeshje qe u luajt ne stadiumin legjendar “Maracana”. Adriano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.359Z

Mashtrimet dhe demagogjitë, po na duken si aksidente pune

Jane bere normale rreshqitjet e Berishës. Mashtrimet, demagogjitë po na duken si aksidente pune, e duke qene aq shume, po humbasin vleren e duke harruar faktin që “asgje nuk ndodh rastësisht”, aq me teper kur flitet për një industri të tille bërthamore që e mijta e atomit të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.566Z

Histori: Çfarë ka ndodhur më 9 prill?

193 – Septimius Severus shpallet Perandor romak nga legjionet e tij në Iliri. Në vitin 191, Severus kishte marrë nga perandori Kommodus komandën e legjioneve në Pannonia të Ilirisë. Kur Kommodus u vra më 192, postin e perandorit e mori Pertinaksi, por Garda Pretoriane nuk e deshi dhe e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:13.874Z

Kostandini i Madh dhe Edikti i Milanos

09-01-2013 / Nga Kastriot Marku Perandori ilir dhe dokumenti që ndryshoi historinë, duke transformuar Perëndimin Viti 2013 shënon 1700-vjetorin e Ediktit të Milano-s, lëshuar nga perandori Kostandin, datë e cila shënon një ngjarje të rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.285Z

Ronaldo: Do ta ndihmoj Adrianon

Adriano vazhdon te jete ne qender te vemendjes per shkak te krizes personale qe po kalon. Shoke, trajnere dhe tifoze te thjeshte i kerkojne atij qe te mos e braktise futbollin per t’u rikthyer serish “Perandor”. Mes miqve te tij me te ngushte qe po i kerkon nje gje te t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.779Z

Itali, zbulohen tunele nënvilën e Perandorit Romak, Hadrian

Itali - Një grup arkeologësh amatorë kanë zbuluar një rrjet masiv tunelesh nën vilën e Perandorit romak, Hadrian, në Tivoli të Italisë. Hadrian ishte Perandor i Romës në vitet 117-138.Rrugët nëntokësore besohet se janë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama