Rezultate te kerkimit per termin: +Perandor

Total: 428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:13.874Z

Kostandini i Madh dhe Edikti i Milanos

09-01-2013 / Nga Kastriot Marku Perandori ilir dhe dokumenti që ndryshoi historinë, duke transformuar Perëndimin Viti 2013 shënon 1700-vjetorin e Ediktit të Milano-s, lëshuar nga perandori Kostandin, datë e cila shënon një ngjarje të rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.285Z

Ronaldo: Do ta ndihmoj Adrianon

Adriano vazhdon te jete ne qender te vemendjes per shkak te krizes personale qe po kalon. Shoke, trajnere dhe tifoze te thjeshte i kerkojne atij qe te mos e braktise futbollin per t’u rikthyer serish “Perandor”. Mes miqve te tij me te ngushte qe po i kerkon nje gje te t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.779Z

Itali, zbulohen tunele nënvilën e Perandorit Romak, Hadrian

Itali - Një grup arkeologësh amatorë kanë zbuluar një rrjet masiv tunelesh nën vilën e Perandorit romak, Hadrian, në Tivoli të Italisë. Hadrian ishte Perandor i Romës në vitet 117-138.Rrugët nëntokësore besohet se janë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.961Z

Kinë, thahet liqeni, del në pah ura shekullore

Ulja e nivelit të liqenit më të madh të ujërave të ëmbla në Kinë ka nxjerrë në dritë një urë historike, e cila është ndërtuar që në kohën e perandorëve Ming. Mbetjet e urës së gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.397Z

Mediat publikojnë fundin dramatik të Zllatan Ibrahimoviç me Suedinë

Zllatan Ibrahimoviç si një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e futbollit në dekadën e fundit, e ka mbyllur karierën me ekipin kombëtar të  Suedisë në mënyrën më dramatike të mundshme. Ibra deklaroi disa ditë më parë se do të largohej nga ekipi kombëtar por sot pas humb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.134Z

10 maj 1941, kur Viktor Emanueli III vizitonte Shqipërinë

Plot 67 vjet më parë, më 10 maj të vitit 1941, Mbreti i Italisë, Viktor Emanueli III, bëri një vizitë në Shqipëri. Ajo vizitë që ishte dhe e para e Mbretit Perandor të Italisë dhe Etiopisë, bëhej vetëm pas dy vjetëve kur një përfaqësi e politikanëve shqiptarë të asaj kohe shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.422Z

Çfarë ka ndodhur më 16 qershor?

363 – Perandori romak Julian u vë flakën anijeve të furnizimit në lumin Tigër për të mos i lënë të bien në duart e persianëve, ndërsa trupat e tij kishin filluar tërheqjen. Julian ishte perandor nga viti 361-363. Ai u bë Cezar i krahinave perëndimore të perandorisë me urdhër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama