Rezultate te kerkimit per termin: +Perandor

Total: 428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.556Z

Presidenti Topi uron Madhërinë e Tij, Akihito, Perandor i Japonisë, me rastin e Festës Kombëtare.

23 dhjetor 2007 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i ka dërguar një mesazh urimi Madhërisë së Tij, Akihito, Perandor i Japonisë, me rastin e Festës Kombëtare të Japonisë. “Kam nderin dhe kënaqësinë e veçantë që me rastin e Festës Kombëtare të Japonisë, në emër të populli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.207Z

Adriano rikthehet si “perandor”

Ishte një rikthim me stil të madh ai i Adrianos në futbollin brazilian. Sulmuesi, i hazuar nga Interi te San Paolos deri në fund të qershorit shënoi dy gola në fitoren 2-1 të formacionit paulist kundër Guaretingueta në javën e parë të kampionatit të shtetit të San Paolos. Adriano real

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.262Z

Tenis Djokovic shpallet Perandor i Romes

Novak Djokovic është fituesi i Foro Italicos pasi mundi në finale spanjollin Rafael Nadal në Masters 1.000 të Romës me rezultatin 6-4, 3-6 dhe 3-6. Ky është titulli i tretë i serbit në turneun tenistik italian dhe i treti Masters 1.000 gjat&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.650Z

Partizani kurorëzohet "perandor i Kampionatit"

Partizani hyn triumfalisht në vend të parë (49 pikë, Dinamo 48), edhe pse me nje barazim pa problem pikërisht në “Qemal Stafa”, duke barazuar pa gola me Kastriotin modest, në një ndeshje të konsideruar të fituar në letër. Të kuqtë e Likës bënë një paraqitje të shkëlq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.992Z

Super Adriano, tashmë është vërtet “Perandor”

Ish-sulmuesi i Interit ka qenë përsëri vendimtar për skuadrën kuqezi, duke e udhëhequr në ndeshjen e fituar 2-0 përballë Nauticos. Përveç golit të dytë, Adriano vuri vulën edhe në golin e parë të shënuar nga Petkoviç.Me golin e djeshëm, braziliani shkon në kuotën 19, duke marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.082Z

Zbulohen objekte ari në varret 2 mijë vjeçare të Kinës

Pjatat e arit janë disa nga objektet me vlerë të gjetura në varrin e perandorit kinez,Marquis i Haihun, i cili vdiq mijëra vjet më parë. Arkeologët kanë zbuluar sasi të mëdha ari duke përfshirë dhe monedha të Dinastisë Perëndimore Han. Sipas China Daily varret mbretërore janë varre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.188Z

Çfarë ka ndodhur më 20 nëntor?

284 – Diokleciani bëhet perandor romak. Ai vjen në këtë post ndërsa perandoria sapo kishte dalë nga një periudhë anarkie. Gjatë kohë në detyrë, Diokleciani restauroi efikasitetin e qeverisë, riorganizoi makinerinë fiskale dhe hodhi bazat e perandorisë romake lindore ose bizanti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama