Rezultate te kerkimit per termin: +Perandor

Total: 428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.262Z

Tenis Djokovic shpallet Perandor i Romes

Novak Djokovic është fituesi i Foro Italicos pasi mundi në finale spanjollin Rafael Nadal në Masters 1.000 të Romës me rezultatin 6-4, 3-6 dhe 3-6. Ky është titulli i tretë i serbit në turneun tenistik italian dhe i treti Masters 1.000 gjat&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.650Z

Partizani kurorëzohet "perandor i Kampionatit"

Partizani hyn triumfalisht në vend të parë (49 pikë, Dinamo 48), edhe pse me nje barazim pa problem pikërisht në “Qemal Stafa”, duke barazuar pa gola me Kastriotin modest, në një ndeshje të konsideruar të fituar në letër. Të kuqtë e Likës bënë një paraqitje të shkëlq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.992Z

Super Adriano, tashmë është vërtet “Perandor”

Ish-sulmuesi i Interit ka qenë përsëri vendimtar për skuadrën kuqezi, duke e udhëhequr në ndeshjen e fituar 2-0 përballë Nauticos. Përveç golit të dytë, Adriano vuri vulën edhe në golin e parë të shënuar nga Petkoviç.Me golin e djeshëm, braziliani shkon në kuotën 19, duke marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.082Z

Zbulohen objekte ari në varret 2 mijë vjeçare të Kinës

Pjatat e arit janë disa nga objektet me vlerë të gjetura në varrin e perandorit kinez,Marquis i Haihun, i cili vdiq mijëra vjet më parë. Arkeologët kanë zbuluar sasi të mëdha ari duke përfshirë dhe monedha të Dinastisë Perëndimore Han. Sipas China Daily varret mbretërore janë varre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.188Z

Çfarë ka ndodhur më 20 nëntor?

284 – Diokleciani bëhet perandor romak. Ai vjen në këtë post ndërsa perandoria sapo kishte dalë nga një periudhë anarkie. Gjatë kohë në detyrë, Diokleciani restauroi efikasitetin e qeverisë, riorganizoi makinerinë fiskale dhe hodhi bazat e perandorisë romake lindore ose bizanti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.696Z

Berisha Shqiperia tolerance te shkelqyer fetare

pTirane-Kryeministri Berisha i pranishem ne Konferencen Kostandini 1700-vjetori i ediktit te Milanos deklaroi se Shqiperia eshte vendi ku bashkejetojne ne menyre te shkelqyer shume besime fetare Gjate fjales se mbajtur me kete rast Berisha vleresoi figuren e perandorit Kostandin per respektimin e be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.805Z

Çfarë ka ndodhur më 28 mars?

37 – Senati romak emëron Kaligulën Perandor. Emri i tij i vërtetë ishte Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, por kur ishte fëmijë, dy ose tre vjeç, Gaius, ndërsa shoqëronte atin e tij, Germanicus, në fushata, vishej me uniformë, përfshi këpucë ushtarake, prej këtyre iu dha e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama