Rezultate te kerkimit per termin: +Perandor

Total: 428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.148Z

Eurovizioni dhe greneza ...

Dy dite me pare, te gjithe ndoqem konkurimin e kengeve ne "Eurovizion". Ne kete konkurim, shfaqen vlerat artistike te cdo shteti te kontinentit plak. Aty te gjithe pjesmarresit mundohen te japin maksimumin e vlerave te tyre, per te nderuar kombin qe perfaqesaojne, por dhe per te dhene nje mesazh pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.427Z

Këshilli bashkiak në "ngërç", vijon me dy kryetarë

Vijon ngërçi në Këshillin Bashkiak të Vlorës pas vendimit të Gjykatës së Vlorës për rikthimin në detyrë dhe njohjen e Arben Sinanit si kryekëshilltar. Pavarësisht vendimit të togave të zeza, Kujtim Sulçe, i emëruari nga këshilltarët e majtë në mbledhjen e datës 24 shtator të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.357Z

Mblidhet Shoqata Shqiptaree Studimeve Bizantine

Prej kohësh studiues shqiptarë të periudhës bizantine kanë krijuar shoqatën tyre, e cila ka degën e saj edhe Shqipëri. Shoqata Shqiptare e Studimeve Bizantine (SHSHSB) dje shënoi mbledhjen e  parë të saj në sallën e bibliotekë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.083Z

Kambana bronzi për 850-vjetorin e Katedrales së Notre Dame

PARIS - Tashmë kanë mbaruar përgatitjet për të festuar në një stil madhështor përvjetorin e 850-të të katedrales Notre Dame. Një nga projektet e rëndësishme të restaurimit të katedrales ishte zëvendësimi i kamb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.849Z

Jo vetem Jezusi lindi me 25 dhjetor

Kush eshte personazhi me i njohur, i cili ka lindur me 25 dhjetor? Menjehere do te pergjigjeshim Jezui i Nazaretit, ''ditelindja'' e te cilit do te perbente edhe festimin nga ana e te krishtereve te Krishtlindjeve. Por, historianet kane treguar se Krishti nuk lindi as ne vitin 0 dhe aq me pak me 25

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.501Z

Felps tashme nje legjende, 8 medalje ari

E kishte thene fjalen e tij dhe e coi deri ne fund. Tashme noti dhe olimpiada ka nje perandor te ti. Majkell Felps eshte tashme nje legjende: nuk ka rekord te pathyer per notarin amerikan, qe ne Pekin 2008, konfirmohet dominatori i garave te notit. Felps arrin ate qe deri me sot askush nuk kishte mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.938Z

Pas 26 vitesh, gjenden në Gjermanieshtrat e “Karlit të Madh”

GJERMANI- Pas 26 vjet kërkimesh shkencore, saktësisht 1 200 vjet pas vdekjes së Karlit të Madh, shkencëtarët bëjnë të ditur se eshtrat e varrosura në katedralen e Aachen-it në Gjermani, janë ashtu siç dyshohej, të perandorit t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama