Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.397Z

Harito Perdorimi i teknologjise ul korrupsionin

brbrTIRANE- Perdorimi i teknologjise eshte i nevojshem per te ulur korrupsionin ne administrate Kjo ishte deklarata e ministres per Inovacionin dhe Administraten Publike Milena Harito gjate nje tryeze te perbashket me perfaqesuesit e larte te Shkolles Rajonale te Administrates Publike dhe drejtoresh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.455Z

KE-policise Kujdes nga perdorimi i armeve elektrike

Ne raportin e pervitshem i cili u publikua sot KPT-ja deklaron se kupton deshiren e autoriteteve kombetare per te siguruar zbatimin e ligjit nga zyrtaret me menyra qe i mundeson ata te japin nje pergjigje me graduale situatave te rrezikshme. Komiteti eshte ne dijeni se mbajtja armeve me pak vdekjepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.202Z

"Perdorimi politik i Himares largon pushuesit"

Konfindustria shprehu dje shqetesimin dhe keqardhjen e saj per mundesine e prekshme te rrenimit ekonomik te banoreve te qytetit te Himares dhe rrezikimin e investimeve te kryera ne industrine turistike nga veprimet e papergjegjshme te perfaqesuesve te qeverisjes vendore te saj. Sipas Administratorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.749Z

Dr Sinojmeri virozat Kujdes nga perdorimi i antibiotikeve

0 brbr brbrStina e vjeshtes sjell me vete viroza te ndryshme per te cilat duhet te jemi shume te vemendshem ndaj kete here vendosem te realizojme nje interviste me Dr Ilta Sinojmeri Mjeke Familje prane Poliklinikes Nr 5  e cila keshillon qe cdo pacient te kontaktoje menjehere mjekun e familjes k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.244Z

Cameron Krim lufte perdorimi i gazit sarin

Kryeministri britanik, David Cameron tha se ekzistojnë “fakte të kufizuara” për përdorimin e armëve kimike nga ushtria siriane. “është tejet serioze- tha ai për BBC-në- Ky është krim lufte”. Të enjten,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.840Z

Elbasan, nuk lejohet perdorimi i aparatures per kartat

Nuk lejohet perdorimi i nje aparature te vogel per kontrollimin e vertetesise se kartave te identitetit nga ana e komisionereve te Partise Socialiste ne Elbasan. Koleget e tyre demokrate, te mbeshtetur edhe nga KQZ-ja nuk kane lejuar perdorimin e ketij elementi ne procesin e votimit. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.192Z

Vendimi ndalohet perdorimi i fjaleve anglisht ne media

Kine 23 dhjetor NOA - Gazetat revistatlibratdhe faqet e internetitneKinenuk mund te perdorin tani e tutje asnje fjale ne anglisht. Sepse kjo gushe dhe terminologjia e saj tani konsiderohen si fjale qe kercenojne ne menyre seriozegjuhen e folur dhe te shkruar kineze. Urdhri u dha nga nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama