Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.117Z

Ja e keqja qe shkaktohet nga perdorimi i kanabis

Transmetuar me 22022014 - 1726 Foto ilustruese PUBLICITET br br Ne disa raste shume te rralla perdorimi i kanabis mund te shkaktoje vdekjen duke sulmuar zemren edhe pa ndihmen e substancave te tjera te rrezikshme te cilat mund ta sho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.214Z

Fishekzjarret kufizohet perdorimi nga qytetaret ne prag te festave

Ervin KOCI Perdorimi i fishekzjarreve nga qytetaret shqiptar sidomos ne festa te ndryshme do te kufizohet deri ne nje kategori te caktuar e cila nuk perben rrezik. Qeveria ka menduar qe te beje disa ndryshime ne ligjin Per perdorimin civil te lendeve plasese ne Republiken e Shqiperise i cili paras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.519Z

Perdorimi i kontraceptiveve i ben femrat te pandjeshme emocionalisht

Transmetuar me 23072016 - 1909 Te gjitha femrat i dine efektet anesore te perdorimit te kontraceptiveve por shume pak kane degjuar se ato ndikojne edhe ne ndjeshmerine emocionale te grave dhe vajzavebr br Nje studim i publikuar ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.319Z

Te mirat qe sjell perdorimi i hithres

Transmetuar me 30042014 - 2113 foto ilustruese PUBLICITET Ne mjekesine popullore ajo eshte cilesuar mbreteresha e bimeve ndersa ne mjekesine moderne keshillohet si nje nga bimet me te pasura me vitamina A C dhe K Behet fjale per hithre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.513Z

Perdorimi i gjate i internetit shkakton presion te larte te gjakut te adoleshentet

Transmetuar me 14082016 - 2044 Nje studim ka zbuluar se adoleshentet te cilet kalojne se paku 14 ore ne jave ne internet kane presion me te larte te gjakutbr br Perdorimi i gjate i internetit eshte pjese e perditshmerise sone por k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.923Z

Perdorimi i armeve te zjarrit krim i Gardes

Ish- zv/ komandanti i Gardes Konventat nderkombetare e kane ndaluar perdorimin e armeve te zjarrit ne raste te tilla si dhe perdorimin e gazit lotsjelles dhe plumbave plastike TIRANE- Ish- zv/Komandanti i Gardes se Repulikes dhe ish- Zv/ Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit Arjan Rugj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.857Z

Aspirina perdorimi i rregullt ndalon lloje te ndryshme kanceri

Perdorimi i rregullt i nje doze te ulet te aspirines ne moshen e mesme mund te ndaloje lloje te ndryshme kanceri - kjo sipas nje studimi te ri britanik nga mjeke te Universitetit Oxford. Studiuesit thone se pas marrjes se aspirines per dy dekada rreziku i vdekjes nga kanceri i prostates apo i mush

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama