Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.857Z

Aspirina perdorimi i rregullt ndalon lloje te ndryshme kanceri

Perdorimi i rregullt i nje doze te ulet te aspirines ne moshen e mesme mund te ndaloje lloje te ndryshme kanceri - kjo sipas nje studimi te ri britanik nga mjeke te Universitetit Oxford. Studiuesit thone se pas marrjes se aspirines per dy dekada rreziku i vdekjes nga kanceri i prostates apo i mush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.316Z

Demet qe sjell perdorimi i pakte i kripes

Transmetuar me 30052016 - 0717 Kujdes i madh me kripen ne tavoline qofte nese e perdorni shume edhe nese e perdorni pak shte kjo ajo qe thuhet ne nje studim te publikuar ne revisten shkencore Lancet ku thuhet se edhe perdorimi i pakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.994Z

Perdorimi i gjuhes serbe ne Kosove

Hulumtimi me titull Perdorimi i gjuhes serbe ne shenjat e trafikut ka treguar se gabimet me te medha ne mbishkrimet ne gjuhen serbe mund ti gjejme ne Prizren dhe ne Peje. Nebojsha Simiq perfaqesues i Qendres per depolitizimin e shoqerise kosovare thote se rezultatet jane deshperuese. Prej 100 te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.920Z

Bonot 1 vit afat perdorimi

/ / Ne fund te ketij viti mbyllej ligjerisht afati per perdorimin e bonove. Por ndryshe nga heret e tjera ku qeveria shtynte me 5 vjet afatin e perdorimit te tyre kesaj radhe eshte marre vendimi qe letrat me vlere te mos kene me shume se 1 vit mundesi te perdoren. Sipas rel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.785Z

Kafeja mbron melcine nga perdorimi i alkoolit

0 brbr SSSAbrASS brbrDy filxhane kafeje ne dite ulin rrezikun per demtimet qe shkakton alkooli ne melci thone shkencetaretbrbr brbrKeshtu sipas tyre konsumi i rregullt i kafese ul rezikun e cizores se melcise me 44 perqindbrbr brbrStudiuesit e Universitetit te Southampton kane bere nje kerkim te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Rugji Perdorimi i armeve te zjarrit krim i Gardes

Ish- zv/ komandanti i Gardes Konventat nderkombetare e kane ndaluar perdorimin e armeve te zjarrit ne raste te tilla si dhe perdorimin e gazit lotsjelles dhe plumbave plastike TIRANE- Ish- zv/Komandanti i Gardes se Repulikes dhe ish- Zv/ Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit Arjan Rugj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.736Z

Perdorimi i rregullt i aspirines mund te ndaloje lloje te ndryshme kanceri

Perdorimi i rregullt i nje doze te ulet te aspirines ne moshen e mesme mund te ndaloje lloje te ndryshme kanceri - kjo sipas nje studimi te ri britanik me mjeke te Universiteti Oxford.Studiuesit thone se pas marrjes se aspirines per dy dekada rreziku i vdekjes nga kanceri i prostates apo i mushkeriv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama