Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.920Z

Bonot 1 vit afat perdorimi

/ / Ne fund te ketij viti mbyllej ligjerisht afati per perdorimin e bonove. Por ndryshe nga heret e tjera ku qeveria shtynte me 5 vjet afatin e perdorimit te tyre kesaj radhe eshte marre vendimi qe letrat me vlere te mos kene me shume se 1 vit mundesi te perdoren. Sipas rel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.785Z

Kafeja mbron melcine nga perdorimi i alkoolit

0 brbr SSSAbrASS brbrDy filxhane kafeje ne dite ulin rrezikun per demtimet qe shkakton alkooli ne melci thone shkencetaretbrbr brbrKeshtu sipas tyre konsumi i rregullt i kafese ul rezikun e cizores se melcise me 44 perqindbrbr brbrStudiuesit e Universitetit te Southampton kane bere nje kerkim te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Rugji Perdorimi i armeve te zjarrit krim i Gardes

Ish- zv/ komandanti i Gardes Konventat nderkombetare e kane ndaluar perdorimin e armeve te zjarrit ne raste te tilla si dhe perdorimin e gazit lotsjelles dhe plumbave plastike TIRANE- Ish- zv/Komandanti i Gardes se Repulikes dhe ish- Zv/ Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit Arjan Rugj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.736Z

Perdorimi i rregullt i aspirines mund te ndaloje lloje te ndryshme kanceri

Perdorimi i rregullt i nje doze te ulet te aspirines ne moshen e mesme mund te ndaloje lloje te ndryshme kanceri - kjo sipas nje studimi te ri britanik me mjeke te Universiteti Oxford.Studiuesit thone se pas marrjes se aspirines per dy dekada rreziku i vdekjes nga kanceri i prostates apo i mushkeriv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.885Z

Perdorimi i kanabisit perben rrezik me te madh per kancerin e mushkerive sesa cigarja

HONG KONG - Perdorimi i nje cigareje me mariuhane eshte i barasvlershem me 20 cigare te zakonshme per sa i perket kancerit te mushkerive, zbuluan studiuesit ne Zelanden e Re, pasi paralajmeruan per nje "epidemi" te kancerit te mushkerive te lidhur me kanabisin. Studimet kane treguar ne te kaluaren s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.054Z

Ish te perndjekurit, Arvizu: Perdorimi politik i greves nuk eshte zgjidhje

Ambasadori i SHBA-se, Aleksander Arvizu, i ftuar ne studion e "ABC News", ka bere komentin e tij per greven e ish te perndjekurve politike. Sipas tij, vizita ne tenden e grevisteve kishte si synim njohjen nga afer te kerkesave te tyre. "Ceshtje e ndjeshme per shume shqiptare, per mua dhe grevistet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.755Z

Presidenti Topi: Perdorimi i fese per qellime politike, eshte i papranueshem

Presidenti Bamir Topi, e cilesoi dje te papranueshme futja e argumentit fetar si prapavije politike. Gjate dekorimit te udheheqesve me te larte shpirterore te bashkesive fetare ne vend, kreu i shtetit tha se perdorja e argumentit fetar si prapavije politike eshte rrezik per harmonine dhe laicitetin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama