Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.483Z

Lufta me derrat kthehet ne loje elektronike

E ndersa shkencetaret nuk shpresojne te gjejne nje zgjidhje te shpejte, lufta me derrat eshte shnderruar ne argument per lojerat elektronike. Ne San Francisko eshte prodhuar nje loje kompjuterike qe tregon njerezit se si vrasin derrat mbartes te virusit, edhe pse ata nuk jane pergjegjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.232Z

Maqedoni,kerkohet zyrtarizimi i shqipes

Faktori politik shqiptar ne Maqedoni kerkon zyrtarizimin e gjuhes shqipe ne nivel shteteror.“Ligji per perdorimin e gjuhes shqipe ne Maqedoni eshte i cunguar dhe eshte me se e nevojshme qe nepermjet rregullave parlamentare te mundesohet nje ligj i ri me te cilin te mund te rregullohet perdorimi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.340Z

Festat Vasili apel qytetareveGezohuni duke u kujdesur

TIRANE- Ministria e Shendetesise deklaron se qendrat spitalore do te jene ne gadishmeri me 31 dhjetor naten e nderrimit te viteve ndersa u ben apel qytetareve te kene kujdes. Nje gote me shume vere apo nje cope mish me shume mund te shkaktoje crregullime shendetesore te cilat do te beheshin problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.637Z

Vlore ngrohej me qymyrvdes nga asfiksia 57 vjecari

VLOREuml ndash Perdorimi i qymyrit per tu ngrohur I ka shkaktuar vdekjen nje 57 vjecari nga Novosela e Vlores. Paraditen e sotme ne Sallen Operative te Komisariatit te Policise Vlore eshte marre njoftim se ne Spitalin Rajonal ka mberritur nje shtetas ne gjendje te rende shendetsore dhe me pas kohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.450Z

Twitter arrin ne 145 milione anetare

TIRANE- Perdorimi permes celularit i faqes me te famshme ne bote per mikro-blogje Twitter.com eshte rritur me me shume se 60 per qind qe nga prilli i vitit te kaluar. Drejtori general i kompanise - Ev Williams ka thene permes rifreskimit te statusit te tij ne kete faqe se Twitter tani ka arritur shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

Botox kundermigrenes

TIRANE- Trajtimet me botox kunder rrudhave te fytyres mund te jene mjekim efikas kunder dhimbjes se kokes. Efikasitetin e deshmon edhe perdorimi prej pesembedhjete vjetesh i botoxit per kete qellim nga dr.Alexander Mauskop i cili eshte drejtor dhe themelues i Qendres kunder Migrenes ne Nju-JorkNY He

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.318Z

KQZ miraton planin e veprimit

E enjte 06 Dhjetor 2012 1348   KQZ miraton planin e veprimitKQZ ka miratuar planin e veprimit per procesin zgjedhor te 23 qershorit 2013. Perfaqesuesi i PS-se ne KQZ Genc Gjoncaj ka kerkuar qe pjese e ketij plani te jete edhe perdorimi i teknologjise ne zgjedhje duke percaktuar edhe afat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama