Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.749Z

Dr Sinojmeri virozat Kujdes nga perdorimi i antibiotikeve

0 brbr brbrStina e vjeshtes sjell me vete viroza te ndryshme per te cilat duhet te jemi shume te vemendshem ndaj kete here vendosem te realizojme nje interviste me Dr Ilta Sinojmeri Mjeke Familje prane Poliklinikes Nr 5  e cila keshillon qe cdo pacient te kontaktoje menjehere mjekun e familjes k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.244Z

Cameron Krim lufte perdorimi i gazit sarin

Kryeministri britanik, David Cameron tha se ekzistojnë “fakte të kufizuara” për përdorimin e armëve kimike nga ushtria siriane. “është tejet serioze- tha ai për BBC-në- Ky është krim lufte”. Të enjten,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.840Z

Elbasan, nuk lejohet perdorimi i aparatures per kartat

Nuk lejohet perdorimi i nje aparature te vogel per kontrollimin e vertetesise se kartave te identitetit nga ana e komisionereve te Partise Socialiste ne Elbasan. Koleget e tyre demokrate, te mbeshtetur edhe nga KQZ-ja nuk kane lejuar perdorimin e ketij elementi ne procesin e votimit. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.192Z

Vendimi ndalohet perdorimi i fjaleve anglisht ne media

Kine 23 dhjetor NOA - Gazetat revistatlibratdhe faqet e internetitneKinenuk mund te perdorin tani e tutje asnje fjale ne anglisht. Sepse kjo gushe dhe terminologjia e saj tani konsiderohen si fjale qe kercenojne ne menyre seriozegjuhen e folur dhe te shkruar kineze. Urdhri u dha nga nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.615Z

Liberalizohet perdorimi i bonove per legalizimet

Komisioni i Ekonomise dhe Financave miratoi dje propozimin e qeverise per t’i perdorur bonot e privatizimit ne masen 50 per qind gjate procesit te legalizimit te objektit informal. Ndryshimi thelbesor eshte heqja e kushtit te vendndodhjes se objektit, sipas te ciles, brenda apo jas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.862Z

Perdorimi i kakaos i nevojshem ja arsyeja pse

Transmetuar me 09022016 - 1920 Perdorimi i kakaos ndihmon per te rivendosur gjallerine intelektuale te njerezit me aftesi te kufizuara njohese thuhet ne nje studim te ri te shkencetareve italianbr br Sipas studimit esht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.117Z

Ja e keqja qe shkaktohet nga perdorimi i kanabis

Transmetuar me 22022014 - 1726 Foto ilustruese PUBLICITET br br Ne disa raste shume te rralla perdorimi i kanabis mund te shkaktoje vdekjen duke sulmuar zemren edhe pa ndihmen e substancave te tjera te rrezikshme te cilat mund ta sho

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama