Rezultate te kerkimit per termin: +Perdorimi

Total: 2485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.840Z

Elbasan, nuk lejohet perdorimi i aparatures per kartat

Nuk lejohet perdorimi i nje aparature te vogel per kontrollimin e vertetesise se kartave te identitetit nga ana e komisionereve te Partise Socialiste ne Elbasan. Koleget e tyre demokrate, te mbeshtetur edhe nga KQZ-ja nuk kane lejuar perdorimin e ketij elementi ne procesin e votimit. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.192Z

Vendimi ndalohet perdorimi i fjaleve anglisht ne media

Kine 23 dhjetor NOA - Gazetat revistatlibratdhe faqet e internetitneKinenuk mund te perdorin tani e tutje asnje fjale ne anglisht. Sepse kjo gushe dhe terminologjia e saj tani konsiderohen si fjale qe kercenojne ne menyre seriozegjuhen e folur dhe te shkruar kineze. Urdhri u dha nga nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.615Z

Liberalizohet perdorimi i bonove per legalizimet

Komisioni i Ekonomise dhe Financave miratoi dje propozimin e qeverise per t’i perdorur bonot e privatizimit ne masen 50 per qind gjate procesit te legalizimit te objektit informal. Ndryshimi thelbesor eshte heqja e kushtit te vendndodhjes se objektit, sipas te ciles, brenda apo jas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.862Z

Perdorimi i kakaos i nevojshem ja arsyeja pse

Transmetuar me 09022016 - 1920 Perdorimi i kakaos ndihmon per te rivendosur gjallerine intelektuale te njerezit me aftesi te kufizuara njohese thuhet ne nje studim te ri te shkencetareve italianbr br Sipas studimit esht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.117Z

Ja e keqja qe shkaktohet nga perdorimi i kanabis

Transmetuar me 22022014 - 1726 Foto ilustruese PUBLICITET br br Ne disa raste shume te rralla perdorimi i kanabis mund te shkaktoje vdekjen duke sulmuar zemren edhe pa ndihmen e substancave te tjera te rrezikshme te cilat mund ta sho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.214Z

Fishekzjarret kufizohet perdorimi nga qytetaret ne prag te festave

Ervin KOCI Perdorimi i fishekzjarreve nga qytetaret shqiptar sidomos ne festa te ndryshme do te kufizohet deri ne nje kategori te caktuar e cila nuk perben rrezik. Qeveria ka menduar qe te beje disa ndryshime ne ligjin Per perdorimin civil te lendeve plasese ne Republiken e Shqiperise i cili paras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.519Z

Perdorimi i kontraceptiveve i ben femrat te pandjeshme emocionalisht

Transmetuar me 23072016 - 1909 Te gjitha femrat i dine efektet anesore te perdorimit te kontraceptiveve por shume pak kane degjuar se ato ndikojne edhe ne ndjeshmerine emocionale te grave dhe vajzavebr br Nje studim i publikuar ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama