Rezultate te kerkimit per termin: +Perndia

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.746Z

Topi: Perndia t flase shqip

Presidenti i Republikës Bamir Topi ka dekoruar katër krerët e bashkësive fetare në vend me urdhrin “Gjergj Kastriot Skenderbeu” për kontributin e vyer në ringjalljen e besimit shpirtëror dhe shpresën për një të ardhme më të mirë, për ringritjen e institucioneve të kul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.589Z

PS: Seanca cinike, qeveria e paafte te ndihmoje

Partia Socialiste e konsideron cinike seancen e jashtezakonshme parlamentare te nje dite me pare, ndersa akuzon qeverine se eshte e paafte te ndihmoje banoret e prekur nga permbytjet ne qarkun e Shkodres. Deputeti Ilir Beqja theksoi se kryeministrit Berisha nuk i kerkohen te miratoje rezo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Kryepeshkopi Janullatos: Drejtësi në këtë situatë kritike

Deklarata Kisha Ortodokse reagon pr vrasjen, si nuk kakurr ndonj komunitet fetar n vend Vdekja e Aristidh Gums nuk ka vonuar t krijoj klim politike n Himar dhe m gjer. Ngjyra nacionaliste pas humbjes s jets s qytetarit himarjot sht “legjitimuar” edhe nga deklarimi i djeshm pr shtyp i kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.757Z

Manjola nuk refuzon më!

Ftohtsia e Manjola Nallbanit ndaj opers nuk lidhet me humbjen e pasionit t saj, por se historia n kt institucion duket se e ka ln jasht vmendjes s karriers. Duke iu kushtuar, dhe njohur po ashtu, si kngtare e muziks s leht. Pavarsisht se potenciali i saj si soprano ka qen vle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

Nano shfaqet mbi palët: Jepini fund debatit shterp

Ish-Kryeministri nxit dialogun në politikë Rikthehet srish Fatos Nano. Kt her jo n nj sulm frontal ndaj Edi Rams, pasardhsit t tij n partin q e drejtoi pr m shum se 14 vjet, por si nj politikan mbi palt, pozicion q e ka mbajtur edhe her t tjera, m shum kur bhej fushata pr Presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

Mbi Durrësin e vjetër, ngrihet ai modern

Mbi Durrsin e vjetr, ngrihet ai i riu, qyteti me pamje moderne, me projekte t kohs. Historia e Durrsit antik, vazhdon t zgjoj vazhdimisht kureshtjen e studiuesve vendas dhe t huaj. Pjesa e rindrtuar nga dshmit e para, vrtetohet ose vihet n pikpyetje nga zbulimi i pasurive t rrall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Nudizmi i diplomacis Ruse

Oshilimet e kohve t fundit t politiks dhe diplomacis ruse rreth pozicionit t saj karshi bots demokratike dhe prpjekjes pr t penguar ecjen e demokracis dhe politiks n kanalet e saja t progresit dhe stabilitetit te paqes afatgjat, tregojn qart se ajo sht duke shkaktuar obstruksione vetm e vetm pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama