Rezultate te kerkimit per termin: +Perndimit

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Izraeli kundrshton BE-n

Thirrjet gjithnj e m t fuqishme nga ana e BE-s dhe e autoriteteve palestineze, q Jerusalemi Lindor t jet kryeqytet i shtetit t ardhshm palestinez, nuk kan pothuajse kurrfar peshe praktike, deklaroi gjenerali izraelit n pension, Shlomo Brom, i cili tani sht ekspert n Institutin pr studim t siguris ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.172Z

...edhe një herë për statusin e shkrimtarit

Debat/ Kujt ia kërkojnë shkrimtarët statusin dhe përse u duhet ai? Mediat shpesh ngren pyetjen: “Sa dhe si vlersohen shkrimtart dhe poett n Shqipri dhe a kan ata nj lloj statusi?” Hedhja e ktij “asi” n tryez, n mos qoft thjesht sa pr t fituar nj emisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Nj guid n shqip pr kulturn perse

Fondacioni kulturor Saadi Shirazi boton n gjuhn shqipe librin ilustrativ me titull Kultura n Iran, si nj baz t dokumentuar dhe t plot t prezantimit t kulturs iraniane. Libri sht shkruar nga studiuesi francez Patrick Ringenberg dhe prkthyer n gjuhn shqipe nga Natasha Rusha. N kt libr kultura dhe sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Porosia nga Spanja dhe ardhja e katër emigrantëve

Hetimet Vrasja e Franc Konomit u porosit nga Spanja. Kjo ka qen ndr pistat e para hetimore t grupit t policis dhe ende mbetet prioritare. Bhet fjal pr nj grup kriminal shqiptar q vepron n Spanj, t cilt mendohet se kan porositur vrasjen e 42-vjearit, q kishte vetm pak dit q ishte kthyer n Shqipri. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.815Z

Rusia: Raketat Iskander nuk janë sekret, janë pjesë e stërvitjes

Rusia ka konfirmuar  vendosjen e raketave Iskander, ose të afta për të lëshuar mbushje bërthamore në Kaliningrad, në kufi mes Polonisë dhe Lituansië. Në një deklaratë, Kremlini tha se arsenali ushtarak përfshirë raketat Iskander është stacionuar në enklavën ruse si pjesë e trajni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Diskursi Orientalist n Politikn Shqiptare t Tranzicionit

Ku punim i shkurtr do t prpiqet t jap nj prshkrim t prgjithshm t diskursit orientalist n politikn shqiptare t viteve t tranzicionit. Pas shpjegimit n nj mnyr t prgjithshme t konceptit t orientalizmit, punimi do t fokusohet n pasqyrimin e ktij koncepti n ligjrimin publik t politiks shqiptar gjat 17 v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama