Rezultate te kerkimit per termin: +Pes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

Kongresi i PES-së, apel Berishës: Lejoni hetimin e zgjedhjeve

PRAGË- Kongresi i Partive Europiane Socialiste i është drejtuar me një thirrje kryeministrit Sali Berisha dhe qeverisë shqiptare, të lejojnë hetimin e zgjedhjeve të 28 qershorit, duke plotësuar kështu kërkesën e opozitës. Në takimin e posaçëm që Kongresi i PES zhvilloi për çësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

Partia Socialiste e Shqipërisë zgjidhet anëtare e PES

TIRANË-Kongresi i Partive Socialiste Europiane i cili po zhvillon punimet e tij në Pragë ka pranuar sot Partinë Socialiste të Shqipërisë si anëtare të Partive Europiane Socialiste si dhe Kryetarin e saj Edi Rama anëtar të Presidencës së PES. Zyra për Shtyp e Partisë Socialiste bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.951Z

Komuna e Gjilanit blen pesë vetura

Komuna e Gjilanit përmes një ankandi ka blerë pesë vetura Golf 4 dhe një xhip. Ilaz Rashiti, shef i autoparkut tha se veturat janë të përdorura, por janë të ruajtura dhe do të shërbejnë për nevojat e drejtorive komunale. Rashiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.582Z

Kongresi i PES Socialistët evropianë mbështesin PS-në

Autori i Lajmit: RedaksiaSocialistët evropianë mbështesin Partinë Socialiste të Shqipërisë. Mbështetja e tyre është konfirmuar gjatë takimeve që kryetari i PS-së, Edi Rama ka zhvilluar dje në Pragë ku po merr pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste Evropiane. Sipas zyërës së sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

Rama në Pragë, PES: Qeveria të bëjë transparencën e zgjedhjeve

PRAGE- Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama mori pjesë në ditën e parë të kongresit të Partisë Socialiste Europiane, që zhvillohet në Pragë. Edi Rama zhvilloi disa takime me drejtues të ndryshëm të partive të majta në Europë, si dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të Internacional

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.915Z

PES Te garantohet integrimi evropian i Ballkanit Perendimor

Transmetuar me 12052015 - 0622 Konferenca e Partise se Evropianeve Socialiste PES mblodhi dje ne Sofie Bullgari perfaqesues te partive social-demokrate te Ballkanit eurodeputete dhe akademike te rajonit te cilet diskutuan mbi ecurine e proceseve te integrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.325Z

Zgjedhjet, PES: Në hetim të përfshihen dhe ndërkombëtarët

SARAJEVE- Presidenti i partisë Europiane socialiste propozon një komisioni hetimor te perbashket me nderkombetaret, për të bërë transparencën dhe zbardhjen e plotë të zgjedhjeve të 28 qershorit 2009. Kryetari i PS, Edi Rama dhe delegacioni i PS që e shoqëron ndodhen në Sarajevë të ft

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama