Rezultate te kerkimit per termin: +Pes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.682Z

PES: Të hetohet objektivisht demonstrata

PES i shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave, teksa shtojnë se situata sociale në vend është karakterizuar nga tensioni dhe dhuna në rritje. “Kuvendi i Shqipërisë miratoi një rezolutë. Kjo rezolutë, që u mbështet nga partitë e koalicionit qeverisës, është e papranueshme pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Irani arreston pes shtetas britanik

Garda Revolucionare e Iranit ka arrestuar n Gji pes shtetas t Britanis, ka konfirmuar sot nj komandant i Gards, duke theksuar se sht detyre e ksaj njsie elite q t konfrontoj forcat e huaja n kt kalim strategjik detar. Arrestimi, pr t cilin Britania njoftoi t hnn, mund t tendos edhe m tepr marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.537Z

Konferenca e PES: Ballkani, në BE në 2014

Për të punuar aktivisht dhe për të frymëzuar të gjithë aktorët për anëtarësimin në BE, sipas PES, kërkohet një vizion i ri për Ballkanin Perëndimor. Sipas socialistëve evropianë, ky vizion i ri për Evropën e re është Zgjerimi 2014. Në deklaratën e miratuar në Sarajevë, bëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.476Z

Neymar tregon pesëshen e ëndrrave

Superylli brazilian, Neymar ka treguar se cilët janë pesë bashkëlojtarët e tij të preferuar të cilët gjithmonë do ti donte në skuadër. Neymar sigurisht se nuk e ka ndërruar nga kjo pesëshe partnerët e sulmit te Barcelona, Messi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.608Z

Arrestohen pesë dilerë droge

Në një operacion të gjerë policor që u zhvillua në magjistralen Prishtinë-Ferizaj u arrestuan pesë të dyshuar për posedim, shpërndarje të paautorizuar të substancave narkotike dhe armëbajtje pa leje. Dje në orët e pasdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

Rama në Pragë, PES: Të bëhet transparenca e zgjedhjeve

PRAGE- Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama mori pjesë në ditën e parë të kongresit të Partisë Socialiste Europiane, që zhvillohet në Pragë. Edi Rama zhvilloi disa takime me drejtues të ndryshëm të partive të majta në Europë, si dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të Internacional

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

Kongresi i PES-së, apel Berishës: Lejoni hetimin e zgjedhjeve

PRAGË- Kongresi i Partive Europiane Socialiste i është drejtuar me një thirrje kryeministrit Sali Berisha dhe qeverisë shqiptare, të lejojnë hetimin e zgjedhjeve të 28 qershorit, duke plotësuar kështu kërkesën e opozitës. Në takimin e posaçëm që Kongresi i PES zhvilloi për çësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama