Rezultate te kerkimit per termin: +Petersburg

Total: 656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.404Z

Shërbimi sekret rus: ISIS përgatiti sulme në Shën Petersburg

Forcat e sigurisë ruse arrestuan shtatë pjesëtarë të Shtetit Islamik që po përgatitnin sulme terroriste në Moskë dhe Shën Petersburg. Sipas Shërbimit të Sigurisë Federale (FSB) shtatë militantët u arrestuan në Ekaterinburg në Rajonin e Uraleve. Kreu i grupit vinte nga Turqia, ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Spalletti n Zenit St. Petersburg

Zenit St. Petersburg ka emruar Luciano Spallettin pr trajner t ri t ekipit, ka njoftuar gjiganti rus t premten. Spalletti ka nnshkruar kontrat trevjeare, mirpo Zenit nuk kat ditura detajet financiare t marrveshjes. Spalletti e zvendson trajnerin e prkohshm Anatoly Davydov, e cili udhhoqi Zenitin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.758Z

Rusi, Putin: Bomba në Shën Petersburg një akt terrorist

Presidenti rus, Vladimir Putin, tha se shpërthimi i së mërkurës në Shën Petersburg, ishte një akt terrorizmi. Presidenti Putin e bëri këtë deklaratë të enjten në Kremlin gjatë një ceremonie dekorimi të ushtarakëve rusë që shërbyen në Siri. Ai nuk dha më shumë hollësi rreth s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.160Z

Arshavin kthehet tek Zenit St. Petersburg

Andrey Arshavin është ribashkuar me klubin rus Zenit St Petersburg deri në fund të sezonit të Premier Ligës. Ai aktualisht është lëshuar në hauzim nga Arsenali, por synimi mbetet për t’u kthyer me “kohë të plot&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.378Z

Protesta pro Ukrainës në Moskë dhe Shën Petersburg

MOSKË- Grupe të vogla njerëzish kanë protestuar në Moskë dhe Shën Petersburg, duke mbështetur Ukrainën dhe duke kritikuar veprimet e Kremlinit në vendin fqinj. Aksioni i 1 Majit në Moskë përbëhej vetëm nga shtatë njer&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.823Z

Zenit St. Petersburg gati milionat per Lusio e Adebajor

Interesimi Zenit St. Petersburg nis ofensiven per dy yje te nivelit boteror. Skuadra e drejtuar nga trajneri Luciano Spaleti eshte vene ne ndjekje te mbrojtesit Lusio dhe sulmuesit Emanuel Adebajor. Sipas faqes 4-4-2.com ruset kane pergatitur nje oferte me vlere rreth 7 milione euro per mbrojtesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.757Z

Shpërthim në Shën Petersburg, 10 persona të lënduar

Të paktën 10 persona janë lënduar gjatë një shpërthimi në një market në qytetin rus, Shën Petersburg, kanë raportuar mediat ruse. Sipas raportimeve të para, ende askush nuk ka vdekur në këtë incident të ditës së sotme. Dhjetëra persona janë evakuuar nga marketi. Pamje të postua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama