Rezultate te kerkimit per termin: +Petersburg

Total: 656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.823Z

Zenit St. Petersburg gati milionat per Lusio e Adebajor

Interesimi Zenit St. Petersburg nis ofensiven per dy yje te nivelit boteror. Skuadra e drejtuar nga trajneri Luciano Spaleti eshte vene ne ndjekje te mbrojtesit Lusio dhe sulmuesit Emanuel Adebajor. Sipas faqes 4-4-2.com ruset kane pergatitur nje oferte me vlere rreth 7 milione euro per mbrojtesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.757Z

Shpërthim në Shën Petersburg, 10 persona të lënduar

Të paktën 10 persona janë lënduar gjatë një shpërthimi në një market në qytetin rus, Shën Petersburg, kanë raportuar mediat ruse. Sipas raportimeve të para, ende askush nuk ka vdekur në këtë incident të ditës së sotme. Dhjetëra persona janë evakuuar nga marketi. Pamje të postua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.953Z

Shpërthim i fuqishëm në një metro në Shën Petersburg, 10 të vdekur dhe disa të plagosur

Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur në një metro në qytetin Shën Petersburg të Rusisë, ndërsa raportohet për 10 të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur. Sipas mediave vendase, shpërthimi ka ndodhur në stacionin e metrosë Sennaya Square. Në pamjet e publikuara shihen sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.952Z

Identifikohet autori i sulmit në Shën Petersburg, Trump telefonon Putin

Atentatori i dyshuar me origjinë nga KirgizstaniAtentatori, i cili dyshohet se kreu sulmin në metronë e Shën Petersburgut, është me origjinë nga Kirgistani dhe me nënshtetësi ruse. Agresori është identifikuar nga autoritetet e Kirgistanit si Akbarzhon Jalilov, lindur në vitin 1995 në O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.685Z

Çfarë ka ndodhur më 27 maj?

927 – Vdiq Simeon i Madh, udhëheqësi i parë bullgar i shpallur i perandor. Fushatat e tij të suksesshme kundër Bizantit, hungarezëve dhe serbëve çuan në zgjerimin e perandorisë bullgare duke e bërë atë shtetin më të fuqishëm në Evropën Lindore të asaj kohe. Në vitin 904 Sim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.814Z

Rikthimi në Sankt-Petersburg pas 56 vitesh i Zef Shoshit

TIRANE-Sa i rëndësishëm është për një artist të jetë vazhdimisht kërkues dhe mbi të gjitha ta konsiderojë artin e të nxënit si një proces që zgjat një jetë? Këtë pyetje bëra vërtet pasi mësova se piktori shqiptar, Zef Shoshi, kishte vizituar Sankt-Petersburgun (ish-Leningradin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.224Z

Putinit i hapet edhe një tjetër varr në Rusi!

Presidentit rus, Vladimir Putin i është krijuar edhe një tjetër varr, në qytetin e dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg, i cili njëherësh është vendi ku ka lindur presidenti rus. Një grup i ashtuquajtur, Pyatnistsa (e premtë), ka postuar në rrjetin social, Telegram një fotograf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama