Rezultate te kerkimit per termin: +Petro +Poroshenko

Meta: total 785 / total_found 785 / time 0.000 / keyword[0] petro / docs[0] 5452 / hits[0] 8113 / keyword[1] poroshenko / docs[1] 915 / hits[1] 1727 /
No Pic available
  • 2018-02-04

Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e Poroshenkos në Ukrainë

Mijëra persona kanë protestuar në qendër të kryeqytetit ukrainas, Kiev, duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Petro Poroshenko. Marshi i ditës së sotme në Kiev është organizuar nga partia e politikanit opozitar, Mikheil Saakashvili. Pjesëmarrësit kanë protestuar nga parku Shevchenko d

Deklaratat që i dhanë jehonë botës më 2017
  • 2018-01-02

Deklaratat që i dhanë jehonë botës më 2017

Pak ditë pasi kemi hyrë në vitin 2018, do të rikujtojmë përmes këtij materiali deklaratat kyçe të cilat e kanë karakterizuar vitin që tashmë e kemi lënë pas. JANAR Drejtori për Inteligjencë Kombëtare, James Clapper, duke folur më 10 janar gjatë një seance dëgjimore në Uashingto

No Pic available
  • 2017-12-17

Kiev: Përplasje e policisë dhe protestuesve që kërkonin shkarkimin e presidentit

Policia dhe protestuesit janë përleshur sot në kryeqytetin Kiev në Ukrainë, derisa disa mijëra vetë kanë dalur në rrugë për të kërkuar shkarkimin e presidentit, Petro Poroshenko, dhe dorëheqjen e kryeprokurorit të Ukrainës. Megjithë praninë e madhe të forcave policore, demonstr

Ukrainë, mijëra protestues kërkojnë lirimin e Sakashvilit
  • 2017-12-11

Ukrainë, mijëra protestues kërkojnë lirimin e Sakashvilit

Mijëra njerëz në Ukrainë protestuan të dielën kundër arrestimit të udhëheqësit opozitar Mikheil Saakashvili, duke bërë thirrje për lirimin e tij dhe fillimin e procedurave për gjykimin e Presidentit Petro Poroshenko. Zyrtarët ukrainas e kanë akuzuar Saakashvilin, të cilin e arrestua

Turma e mbështetësve liron Saakashvilin nga policia ukrainase 
  • 2017-12-05

Turma e mbështetësve liron Saakashvilin nga policia ukrainase 

Mbështetësit e ish-presidentit të Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, e nxorën atë nga furgoni i policisë, pasi forcat ukrainase të sigurisë bastisën apartamentin e tij në Kiev, e tërhoqën zvarrë nga çatia dhe e arrestuan. Në një përplasje dramatike midis policisë dhe qindra protestu

Ish-presidenti i Gjeorgjisë Sakashvili tenton vetëvrasjen
  • 2017-12-05

Ish-presidenti i Gjeorgjisë Sakashvili tenton vetëvrasjen

Ish-presideti i Gjeorgjisë Saakashvili është përpjekur të vrasë veten duke u hedhur nga catia e banesës së tij por është arrestuar nga policia. Ndërkohë shërbimet sekrete ukrainase kanë kontrolluar banesën në Kiev të rivalit kryesor politik të presidentit të vendit Poroshenko. Sh

No Pic available
  • 2017-10-10

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?

Presidenti turk është kapur në kamerat në një përgjumje të rëndë gjatë një konference shtypi me homologun ukrainas. Ndërsa Petro Poroshkenko ishte duke folur në konferencë për gazetarë, kreu i Shtetit turk po i varej koka nga përgjumja. Erdogan u zgjua vetëm kur një gazetar turk i