Rezultate te kerkimit per termin: +Petro +Poroshenko

Meta: total 785 / total_found 785 / time 0.000 / keyword[0] petro / docs[0] 5452 / hits[0] 8113 / keyword[1] poroshenko / docs[1] 915 / hits[1] 1727 /
No Pic available
  • 2017-01-30

Merkel: Terrorizmi nuk luftohet duke bllokuar emigrantët

‘Terrorizmi nuk luftohet duke i mbyllur dyert emigrantëve’. Ka qenë kjo kritika e drejtpërdrejtë e kancelares Merkel për Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e cila në një konferencë për mediat dënoi vendimin ekzekutiv që është firmosur nga drejtuesi i Shtëpi

Poroshenko Ukraina nuk do ti nenshtrohet kurre Moskes
  • 2017-01-17

Poroshenko Ukraina nuk do ti nenshtrohet kurre Moskes

brbrUkraina nuk do ti nenshtrohet kurre agresionit rus dhe nuk do te kthehet ne nje vasale e perandorise ruse deklaroi sot presidenti ukrainas Petro Poroshenko duke iu drejtuar zevendespresidentit amerikan Joe Biden i cili po viziton Ukrainen vetem disa dite para se te perfundoje mandati i tijbrbr b

No Pic available
  • 2016-12-27

Në shenjën e Donaldit

Të ngjashme me lëvizjet e shahut, strategjitë e SHBA-së do të luajnë një lojë të ndryshme, dhe do të duhet të konfirmojnë (ose zhbëjnë) aleancat e vjetra. A mund të ndryshojnë tregjet, lëvizjet e saj ndërmjet Rusisë, Kinës dhe Kontinentit të Vjetër? Amerika dëshiron një Rusi

Putin në Krime, akuza qeverisë ukrainase; Kievi: Rusia do të na pushtojë
  • 2016-08-19

Putin në Krime, akuza qeverisë ukrainase; Kievi: Rusia do të na pushtojë

Autoritetet ukrainase ngurrojnë ose nuk munden të zbatojnë marrëveshjen e Minskut dhe për këtë arsye të qartë kanë tentuar të destabilizojnë Krimenë më aksione sabotazhi të dështuara. Këto janë fjalët e thëna nga presidenti rus Vladimir Putin gjatë një vizite në territorin e

No Pic available
  • 2016-08-14

Çpunë e presin kancelaren Merkel pas pushimeve

Lufta në Siri, luftimet në lindje të Ukrainës apo marrëdhëniet me Turqinë janë disa nga temat që e presin kacelaren Merkel pas pushimeve. Kur kancelarja gjermane Angela Merkel të kthehet nga pushimet verore në tryezën e saj të punës, atë e presin disa dosje shumë voluminoze. Ndër t

Shqetesim per tensionin Rusi-Ukraine
  • 2016-08-12

Shqetesim per tensionin Rusi-Ukraine

brbrShtetet e Bashkuara te Amerikes dhe NATO kane shprehur shqetesimin e tyre rreth situates se tensionuar mes Ukraines dhe Rusise ne kufi me Krimene Ne nje reagim zyrtar Departamenti i Shtetit evidenton se gjendja ne kufi mund te degradoje nga momenti ne moment dhe per kete arsye SHBA i ka bere thi

Ukraine 8211 Rusi rikthehet tensioni
  • 2016-08-11

Ukraine 8211 Rusi rikthehet tensioni

brbrRikthehen tensionet mes Ukraines dhe Rusise per Krimene ndersa te dyja vendet jane ne prag te nje perplasje te armatosur Presidenti ukrainas Petro Poroshenko ka urdheruar njesite ushtarake ne kufi me Krimene te qendrojne ne gjendjen me te larte te gatishmerise per lufte Vendimi eshte marre gjate