Rezultate te kerkimit per termin: +Petro +Poroshenko

Meta: total 743 / total_found 743 / time 0.000 / keyword[0] petro / docs[0] 5258 / hits[0] 7829 / keyword[1] poroshenko / docs[1] 872 / hits[1] 1644 /
Putini ua uron Vitin e Ri liderëve botëror, por jo edhe Jahjagës dhe Erdoganit!
  • 2015-12-30

Putini ua uron Vitin e Ri liderëve botëror, por jo edhe Jahjagës dhe Erdoganit!

Presidenti rus, Vladimir Putin u ka dërguar sot urime për Vitin e Ri liderëve botëror, duke përfshirë presidentët e SHBA-ve, Gjermanisë dhe Francës, ka njoftuar Kremlini. Putini kolegut të tij amerikan, Barack Obama i ka uruar Krishtlindjen dhe Vitin

Poroshenko: Marrëveshje të tregtisë së lirë mes dy vendeve
  • 2015-12-11

Poroshenko: Marrëveshje të tregtisë së lirë mes dy vendeve

Ambasadorja Kureta paraqet letrat kredenciale Shqipëria është në mbështetje të plotë për integritetin territorial dhe unitetin e Ukrainës. Ky mesazh iu përcoll Presidentit të Ukrainës, Petro Poroshenko, nga ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Ukrainë, Shpresa Kureta, e cila d

Ukrainë: Deputetët grushta e shkelma njëri-tjetrit (Video)
  • 2015-12-11

Ukrainë: Deputetët grushta e shkelma njëri-tjetrit (Video)

Deputetët e “Verkhovna Rada”-s, Kuvendit të Ukrainës, janë përfshirë në një përleshje gjatë fjalimit të kryeministrit ukrainas, Arseny Yatsenyuk. Kryeministri duke mos dashur ta komentojë incidentin, deputetët e opozitë

Zyrtari rus: Fajin për rrëzimin e avionit e ka Putin, po sillet si aventurier
  • 2015-11-29

Zyrtari rus: Fajin për rrëzimin e avionit e ka Putin, po sillet si aventurier

Profesori i Institutit Shtetëror të Moskës për Marrëdhënie Ndërkombëtare (MGIMO), pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Andrej Zubov, ka deklaruar se ekziston rreziku që presidenti rus, Vladimir Putin, të çojë vendin e vet në aventurën e re ndërkombëtare pasojat

Ukrainë: Miratohet ligji që lejon të huajt t’i bashkohen ushtrisë ukrainase
  • 2015-11-03

Ukrainë: Miratohet ligji që lejon të huajt t’i bashkohen ushtrisë ukrainase

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, i ka dhënë mbështetje ligjit të aprovuar në Parlamentin e Ukrainës që lejon të huajt t’i bashkëngjiten në mënyrë kontraktuale forcave të armatosura të vendit. Sipas njoftimit n

Siria, Obama dhe Putini
  • 2015-10-04

Siria, Obama dhe Putini

Nga Thomas L. Friedman, The New York Times Shkëlqesia Juaj, unë dal sërish në mbrojtje të politikës së jashtme të presidentit Barack Obama në Siri. Obama ka pasur të drejtë në dyzimin e tij lidhur me përfshirjen në Siri. Por ai nuk e gjeti kurrë guximin për t'ia shpjeguar arsyen e d

Ukraina humb pesë milionë dollarë në ditë nga konflikti
  • 2015-10-01

Ukraina humb pesë milionë dollarë në ditë nga konflikti

Lufta ndaj separatistëve Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha dy ditë më parë, se lufta që Kievi po zhvillon kundër separatistëve në lindje të vendit, po i kushton qeverisë së tij pesë milionë dollarë në ditë. Fjalimi i liderit ukrainas u mbajt vetëm një ditë para fjalës