Rezultate te kerkimit per termin: +Phenjani

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.835Z

Japoni-Kore Veriore, bisedimet e para pas 4 vjetësh

Zyrtarët qeveritarë nga Japonia dhe Koreja e Veriut janë takuar për bisedimet e para direkte në katër vjet. Bisedimet në Pekin janë fokusuar në kthimin e mbetjeve mortore të shtetasve japonezë, që kanë vdekur në veri të Gadi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.497Z

Koreja e Veriut e tepron, e quan Mike Pence budalla!

Një zyrtare e lartë e Koresë së Veriut e quajti nënpresidentin e Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, budalla dhe paralajmëroi për përplasje të mundshme bërthamore nëse diplomacia dështon. Choe Son-hui tha se Phenjani nuk do ta lusë SHBA-në për dialog e as nuk do të përpiqet ta bind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.120Z

Phenjani do e lëshoj raketën pavarësht kundërshtimeve

Koreja e Veriut ka thënë se do të vazhdojë me planet e saj për lëshimin e satelitit në hapësirë. Mediat citojnë zyrtarët të kenë thënë se forcat armiqësore “gabojnë rëndë” nëse mendojn&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.056Z

SHBA-ja dhe Korea e Jugut zhvillojnë stërvitje të përbashkëta

Koreja e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara kanë nisur stërvitje të përbashkëta detare. Marina e SHBA-së ka bërë të ditur se stërvitjet do të përfshijnë operacione ajrore, manovra të anijeve dhe shkëmbime të oficerëve ndërlidhës. Stërvitjet do të zgjasin dy ditë dhe do të zhvillohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.880Z

Ushtari verikorean vret dy oficerë, më pas kalon kufirin

Një ushtar i Koresë Veriore ka vrarë dy oficerë ushtrie, përpara se të kalonte kufirin me Korenë e Jugut. Ministria jugkoreane e Mbrojtjes ka cituar ushtarin të ketë thënë se ka vrarë një toger dhe shefin e shtabit dhe më pas ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.303Z

Koreja Veriut e gatshme për provë të re bërthamore

Zyrtarë të Koresë së Jugut thanë se Koreja e Veriut është e gatshme të kryejë provë tjetër bërthamore. Veriu ka kryer testin e pestë bërthamor të premten, që njëherësh konsiderohet edhe më i madhi. Një zëdhënës i Ministrisë së Mbrojtjes jugkoreane tha se Phenjani ka një tun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.596Z

Kerry: Të bashkuar kundër Koresë Veriore

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre në Azinë lindore janë të bashkuar kundër kërcënimeve të Koresë së Veriut. Kerry i ka bërë këto komente në Tokio, që është ndalesa e fundit e tij në turneun aziatik. Një gjë është e s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama