Rezultate te kerkimit per termin: +Pikpamja

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.156Z

KKRRT miraton lejen për 3 HECkthen planin e Gjirit të Lalzit

TIRANE- Këshilli Kombëtar i Rregullimit të Territorit miratoi sot lejet për ndërtimin e tre HEC-eve, Stravarit, në Librazhd, Qafë Zezit në Kolonjë dhe Stranecit në Bulqizë. Në KKRRT u paraqit dhe projekti për ndërtime në Gjirin e Lalzit ku sipas këtij projekti ishin parashikuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.903Z

Renditja e universiteteve drejt perfundimit

Procesi i renditjes se universiteteve në bazë te programeve që ata ofrojnë, pritet të përfundojë gjatë muajve qershor- korrik. Por nga të dhënat që raportojnë përfaqësuesit e ministrisë së Arsimit për Alsat, ky proc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.162Z

KKRRT miraton lejen për 3 HECdhe planin e Gjirit të Lalzit

TIRANE- Këshilli Kombëtar i Rregullimit të Territorit miratoi sot lejet për ndërtimin e tre HEC-eve, Stravarit, në Librazhd, Qafë Zezit në Kolonjë dhe Stranecit në Bulqizë. Në KKRRT u paraqit dhe projekti për ndërtime në Gjirin e Lalzit ku sipas këtij projekti ishin parashikuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.838Z

2012 shënon vitin e të drejtave të grave në Francë

Viti 2012 shënon vitin e të drejtave të grave në Francë. Presidenti i ri francez Franscois Hollande për herë të parë ka barazpeshuar nga pikpamja gjinore kabinetin. Partnerja e tij, gazetarja Valerie Trieweiler, është e para “Zonjë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.211Z

Injorant i Bllokut që bën tekste këngësh banale, jeta sështë gjithnjë qejf! Të fala SyPeshkaqenit

Deputeti socialist Erjon Braçe ka qënë tepër i acaruar me sulmet që po i bënin në lidhje me sistemimin e disa nxënëseve në një shkollë në zonën e Divjakës. Pa përmendur emra, ai nënvizon se jeta nuk është gjithnjë qejf, pasi ka dhe punë që nuk janë qejf gjithnjë. Ja çfar�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Pavarsia e Kosovs sht e pakthyeshme

Mendimi kshillues i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis nuk do t prcaktoj asgj, por do t jet nj kshill pr dika q ka ndodhur n t kaluarn e jo nj udhzim pr t ardhmen. Pra nuk vihet ne dyshim ligjshmria e pavarsis s Kosovs, dhe as ligjshmria e njohjes s ksaj pavarsie. M shum vende e kishin t pamundur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.701Z

Legjislacioni shqiptar, së shpejti, në një database elektronik.Kryetarja e Kuvendit: "Ky projekt ambicioz e vendos Kuvendin e Shqipërisë në një nivel me parlamentet europiane.

  Sot në byronë e Kuvendit të Shqipërisë, u bë prezantimi i ecurisë së projektit për kompjuterizimin e bazës ligjore të të Dhënave.  Faza më e rëndësishme e këtij projekti, në bashëkpunim me OSBE, është ajo paraqitjes elektronike së ligjeve, që nga viti 1991, në f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama