Rezultate te kerkimit per termin: +Pikpamja

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Njohja nga Kina me rndsi

Kryeministri Berisha deklaroi se njohja e pavarsis s Kosovs nga Kina, do t ishte nj kontribut shum i rndsishm i ktij vendi t madh pr paqen dhe stabilitetin n rajon. Kreu i qeveris, shtjen e Kosovs e ka konsideruar nj pik t pandryshuar t axhends s tij ndrkombtare, duke shtuar se kt shtje e diskutoi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.662Z

Zhvillimi ekonomik i Tiranes pjese takimit per Planin Rregullues

Zhvillimi ekonomik i Tiranës është tema e rradhës që do të diskutohet ditën e enjte në mbledhjen e grupit strategjik për hartimin e planit rregullues të qytetit. Anetari i këtij grupi, ekspert në ekonomi, Ardian Civici ka shpjeguar për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Hapet Galeria jugore e Tunelit të Thirrës

Kompania Bektel-Enka ka prfunduar hapjen edhe t pjess s mbetur n Tunelin e Thirrs. Mbrmjen e s enjtes, drita ka deprtuar edhe n galerin jugore t ktij tuneli, Zvens ministri i Transporteve Ernest Noka konfirmon lajmin. Megjithat, automjetet e qytetarve do t duhet t presin 15 majin pr t kaluar lirisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.361Z

Përfundojnë riparimet në galerinë jugore të Tunelit të Thirrës, automjetet do kalojnë, duke nisur nga 15 maji

Kompania Bektel-Enka ka përfunduar hapjen edhe të pjesës së mbetur në Tunelin e Thirrës. Mbrëmjen e së enjtes, drita ka depërtuar edhe në galerinë jugore të këtij tuneli, Zëvenës ministri i Transporteve Ernest Noka konfirmon lajmin. Megjithatë, automjetet e qytetarëve do të duhet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.858Z

PS, Braçe: Prokuroria të nisë hetimet për përmbytjet në veri

Partia Socialiste nepermjet deputetit Erjon Brace  i kerkoi prokurorise te nise hetimet per te zbardhur shkaqet e permbytjeve. Brace foli per aferra korruptive ne menaxhimin e kaskadave ndersa  u beri thirrje banoreve te lene sa me pare shtepite e tyre. "S pari, dua t apeloj fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.500Z

Bashkia nis zgjerimin e rrugës tek 21 Dhjetori

Ka nisur nj plan masash n rrugt e kryeqytetit, pr prmirsimin e infrastrukturs rrugore, por edhe pr lehtsimin e qarkullimit. Ka qen kryqzimi n zonn e "21 Dhjetorit", ai q i sht nnshtruar zgjerimit t korsive, t cilat do t shrbejn edhe pr kalimin e biikletave. "sht nj nga kryqzimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.127Z

Takohen kryeministrat e Greqisë, Maqedonisë dhe Shqipërisë

Kryeministrat e Greqisë, Maqedonisë dhe Shqipërisë ranë dakord të forcojnë bashkëpunimin për mbrojtjen e një zone delikate nga pikpamja mjedisore, e cila shtrihet në të tre vendet.Udhëheqësit ballkanikë u takuan të premten në qytezën kufitare Pyli të Greqisë, ku ranë dakord të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama