Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Meta: total 1000 / total_found 1051 / time 0.000 / keyword[0] pikrisht / docs[0] 1051 / hits[0] 1390 /
No Pic available
  • 2008-11-01

SERBMIK-u dhe SHQIPLEX-i

Duket se kshtu do t jet ndarja e pushtetit t ndrkombtarve n Kosovn e pas 15 qershorit. Misioni i UNMIK-ut do t ket bazn e funksionimit n vendbanimet ku jetojn serbt, ndrsa q misioni i EULEX-it do t ket shtrirje n vend e banuara me shqiptar. Nisur nga kjo ndarje, q nga 15 qershori ne mund ti identifi

No Pic available
  • 2008-11-01

Korrupsioni dhe shkopi magjik i imunitetit

Prbindshi i korrupsionit, duket se nuk po i ndahet shqipris. Aq shum sht i pranishm n t gjitha hapsirat e jets publike , saq pr fat t keq kemi filluar t imunizohemi edhe nga vet fjala korrupsion. Pak dit m par USAID n bashkpunim me IDRA, publikuan n sondazh q tregonte nivelin shum t lart t prceptimi

No Pic available
  • 2008-11-01

Lexues dezertor, lexues besnik

Gjithkush e ka dgjuar me dhjetra her e vazhdimisht refrenin: Nuk ka lexues! Kan ikur lexuesit! Sot nuk lexohet. Vrtet, pse nuk ka lexues sot? Dikur lexohej aq shum!. Dhe qytetart mbledhin supet. Ky opinion vazhdon t prsritet n studiot televizive, n gazeta, n promovime dhe auditore. Interesante sht s

No Pic available
  • 2008-11-01

PS mbshtet dialogun pr reformn n drejtsi

Partia Socialiste ka prshndetur sot me an t kryetares s grupitk kuvendor, Valentina Leskaj, deklaratn e Ambasadorit Helmut Lohan, Shef i Delegacionit t BE lidhur me nevojn pr konsultime me grupet e interesit pr reformn n drejtsi. Leskaj sht shprehur se pikrisht ky ka qen krijimi dhe motivi i nis

No Pic available
  • 2008-11-01

Frutat ndihmojn shndetin

Frutat ndryshe quhen antioksidant.Jan vitaminat dhe mineralet q na ndihmojn pr t qen n form,dhe nuk nevojitet recet:gjithka gjendet tek frutat.Atje ku nuk hyn mjeku, hyjn frutat.Pasi n kt proes hyjn shndeti dhe "mbrojtsit e tij natyral",antioksiduesit. Mbi vleshmrin e frutave askush nuk ka d

No Pic available
  • 2008-11-01

Jam shkrimtar, jo roje fushe!

Pena nuk sht shpat, pena sht serum shrues Asnj roman apo vepr letrare e botuar pas vitit 1990 n Shqipri nuk sht shoqruar me kaq debat, me kaq interes pr median dhe pr publikun sa romani T jetosh n ishull i Ben Blushit. Kshtu kan vendosur ta pagzojn mediat shqiptare suksesin e romanit t Ben Blushi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama