Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Si u ndërtua pakti që rrëzon krizën politike

Prapaskenat e marrveshjes Mbushet plot nj muaj q prej dits kur dy kampet m t mdha politike n vend nisn tratativat pr t ulur “armt” pr stabilizimin e krizs politike. Tri takime mes dy kryetarve t grupeve parlamentare respektive t PD-s dhe PS-s n muajin korrik, dy prej t cilve ishin zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Borchardt: Ka sinjale pozitive se keni përmbushur kriteret për vizat

Liberalizimi i vizave mes vendeve Shengen dhe Shqipris tashm varet nga raporti i ekspertve evropian, t cilt vrojtuan nga afr plotsimin e kritereve shtes nga pala shqiptare. Kur vendimi pritet t merret n shtator nga instancat e larta t BE-s, vijn sinjale pozitive q Shqipria e ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

Forbes: Oprah Uinfrey, VIP-i më i pushtetshëm

Prezantuesja e njohur amerikane, e cila shum shpejt do t ket nj television t sajin, Oprah Uinfrej sht personi publik m i pushtetshm n bot. N renditjen e prestigjozes Forbes, kt vit Uinfrej ka nxjerr jasht loje Anxhelina Zholi, e cila nga vendi i par n 2009 ka rn n t 18-in. Renditja shtn baz t fitime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.818Z

Meta tur në Lindjen e Mesme, kërkon njohjen e Kosovës

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta, zhvilloi nj tur takimesh zyrtare n Qipro, Siri dhe Liban. Gjat ktyre takimeve u diskutua mbi intensifikimin e marrdhnieve dypalshe n fusha me interes reciprok dhe n kuadr t organizatave ndrkombtare ku vendet jan pal. "Kam zhvillua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.769Z

Qendra e Foshnjës, Aty ku gjendet një strehë

M shum se 40 fmij t moshs nga 0 n 6 vje trajtohen prej vitesh n Qendrn e Foshnjs n Sauk t Tirans duke gjetur ktu nj streh t munguar. Sipas drejtoreshs s ksaj qendre Rudina Hoxha, ktu qendrojne kryesisht fmij q i prkasin dy kategorive. Fmij q jan braktisur q n maternitet dhe voglush t cilt jan ln n q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.359Z

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë

Michael Ballack fiton betejn personale me Philipe Lahm pr t marr shiritin e kapitenit t prfaqsueses s Gjermanis. Mesfushori 33 vjecar do t rimarr detyrn e tij si kapiten i Gjermanis pas rikthimit n skuadr si pasoj e dmtimit. Beteja me mbrojtsin e Bayern Mynih, Lahm, q e zvendsoi at n Kupn e Bots Afr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Integrimi, kërcënim apo konsolidim i shteteve-kombe?

Shteti-komb sht konsideruar gjersisht si njsia m efiente e pushtetit politik dhe sht pranuar si struktura baz n politikn ndrkombtare. Integrimi evropian sht produkt i shteteve kombe, e ka origjinn nga to, sht implementuar po nga to dhe kontrollohet prej tyre. Impakti i integrimit n ekzistencn e sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama