Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Meta: total 1000 / total_found 1051 / time 0.000 / keyword[0] pikrisht / docs[0] 1051 / hits[0] 1390 /
No Pic available
  • 2017-07-21

E lindur për tu bërë balerinë, Akreoma Saliu: Gjuha e trupit arrin t komunikoj e t emocionoj kaq shum

Akreoma Saliu është një ndër balerinat në premtuese të gjeneratës së re shqiptare.  Ajo ka një jetë të tërë që merret me kërcimin, pasi e ka nisur rrugëtimin drejt artit që në moshën 5 vjeçare, për ta finalizuar më pas këtë ëndërr me studimet në Akademinë e Arteve. E rri

KLEPTOKRACIA, IDEOKRACIA DHE QYTETARI I HUTUAR
  • 2017-07-04

KLEPTOKRACIA, IDEOKRACIA DHE QYTETARI I HUTUAR

Nëse synoni të jeni udhëheqës dhe nuk keni përcjellës, qoftë edhe në rrjetet sociale, ju thjesht keni dalur për shëtitje. Nuk ka udhëheqës pa përcjellës, thonë ekspertët e lidershipit. Jo vetëm kaq. Nëse nuk arrini të bëni që njerëzit të punojnëpër ju pa i detyruar, ju nuk j

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

ORËT E FATIT TË EUROPËS
  • 2017-02-06

ORËT E FATIT TË EUROPËS

Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk pati rezistenc t hapur

Ort e fatit t Europs
  • 2017-02-04

Ort e fatit t Europs

Nga Barbara Wesel Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk p

DEMITIZIMI I LUFTËS
  • 2017-01-25

DEMITIZIMI I LUFTËS

Fadil LEPAJA Qytetin e vogël francez, e kishin pushtuar nga forcat e huaja, e kishin plaçkitur, përfshi këtu gjithë artefaktet me vlerë. Në të përfshihej edhe piktura Madona e rrëzuar  (Të cilën ata që e kanë parë e quajnë Madona e rrëzuar me cica të mëdha ) për të cilën, doli

Izet Haxhia: Më thotë frikacak Saliu, djali i Vuk Karaxhiç i ngjizur skutave të kullës. Ti që më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?
  • 2016-12-13

Izet Haxhia: Më thotë frikacak Saliu, djali i Vuk Karaxhiç i ngjizur skutave të kullës. Ti që më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?

Ish truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia ka reaguar menjëherë ndaj akuzave të ish eprorit të tij, sipas të cilave Haxhia ishte një frikacak. Izet Haxhia akuzon Berishën për gjithç ka ndodhur në vend, madje i ka përmendur detaje të fëmijërisë. “Po lexoja ne media deklarat e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama