Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Meta: total 1000 / total_found 1051 / time 0.000 / keyword[0] pikrisht / docs[0] 1051 / hits[0] 1390 /
Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: Ti më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?
  • 2016-12-13

Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: Ti më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?

Izet Haxhia ka reaguar pas intervistës së Sali Berishës në Top Story, ku e konsideroi atë si një frikacak, që iu shmang burgut. Haxhia thotë se frikacaku i vërtetë është Sali Berisha. Ai e sfidon atë, që të përballen bashkë, për të parë se kush është frikacaku dhe kush ka

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri  Kosovë
  • 2016-10-22

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri Kosovë

Nga Spartak Ngjela 1.Pjesa e Parë 1.Sot ende nuk ka një politikë të qartë, të konsoliduar të Shqipërisë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan Shqipëria asnjëherë nuk ka pasur një politikë të qartë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan. Ajo që spikat si politikë që nga v

Rrëfehet vajza e Ramiz Alisë: Ju tregoj babain tim. Marrëdhëniet me Enverin, pse si pranoi kurrë kritikat dhe Katovica
  • 2016-10-07

Rrëfehet vajza e Ramiz Alisë: Ju tregoj babain tim. Marrëdhëniet me Enverin, pse si pranoi kurrë kritikat dhe Katovica

Në pesë vjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ramiz Alia, figurës kyç të tranzicionit demokratik të vendit 25 vjet më parë, nga komunizmi në sistemin pluralist, Zana Haxhimusaj (Alia), rrëfehet në një intervistë për Javanews. Ajo rrëfen Ramizin, si baba e udhëheqës, marrëdhëni

No Pic available
  • 2016-09-17

Izet Haxhia i shkruan Berishës: Pas vrasjes së Azemit shpërbleve serben

Izet Haxhia i është rikthyer sërish vrasjes së Azem Hajdarit. Në një status në Facebook ai shkruan se Berisha mbante një numër celulari që ishte regjistruar me emrin e Genc Dacit, që sipas tij ka qenë një mësues frëngjishteje që kishte lidhje me ambasadat e huaja. Ai gjithashtu shkru

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

SHËN TEREZA DHE SHËN RUGOVA
  • 2016-09-07

SHËN TEREZA DHE SHËN RUGOVA

Fadil Lepaja Titulli mund të duket provokues por ideja nuk ishte të tingëllojë ashtu. Megjithatë është provokues. Në fakt krejt kjo filloi të artikulohet si ide për kolumnen time të radhës kur lexova një postim në Facebook, i cili shtronte pyetjen hipotetike nëse do e përjetojë ndok

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama