Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Meta: total 1000 / total_found 1051 / time 0.000 / keyword[0] pikrisht / docs[0] 1051 / hits[0] 1390 /
No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

No Pic available
  • 2015-12-01

Hetuesi Shyqyri Çoku u dekorua pse shqeu prej gjymtyrëve Don Mikel Beltonë

Edhe kjo veper kriminale ka ngja në burgjet e Enver Hoxhës në Shkoder! Me kenë se Don Mikel Beltoja ishte Klerik Katolik Shqiptar, Kuvendi Popullor i Shqipnisë nuk e sheh t' arsyeshme me diskutue dekoratat e diktatorëve terrorist. Krimet e komunizmit,... mund të diskutohen kur "Shqipnia të

Ganimete Musliu- burrit të Albulena Haxhiut: Shota kaçak e Azemi në shtëpi, s’shkon kështu
  • 2015-12-01

Ganimete Musliu- burrit të Albulena Haxhiut: Shota kaçak e Azemi në shtëpi, s’shkon kështu

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu i është përgjigjur Alban Krasniqit, burrit të Albulena Haxhiut me një status në rrjetin social Facebook. Musliu iu ka referuar Krasniqit vetëm si burri i deputetes, duke e quajtur njeri pa identitet personal. AdPlatformZon

No Pic available
  • 2015-11-27

Historia e Thanksgiving, festa m popullore n SHBA

Nga Albana Melyshi Lifschin “Thanksgiving” sht festa m popullore n SHBA. Me vendim t Presidentit Abraham Linkoln, n 3 tetor 1863, ajo festohet n t gjith Amerikn çdo vit, t ejten e fundit t muajit nntor. Historia e “Thanksgiving” lidhet ngushtsisht me fatin e pilgrimve, kolon

Fushatë simbolesh! Meta i përgjigjet 47 pyetjeve në FB për 47 minuta, 47 ora para zgjedhjeve
  • 2015-06-19

Fushatë simbolesh! Meta i përgjigjet 47 pyetjeve në FB për 47 minuta, 47 ora para zgjedhjeve

Kryetari i LSI, Ilir Meta iu përgjig 47 pyetjeve të ardhura në faqen zyrtare të LSI në rrjetin social facebook nga qytetarë të ndryshëm. Për 47 minuta me radhë dhe pikrisht 47 orë para nisjes së procesit të votimit, Ilir Meta nuk nguroi të jepte edhe një mesazh për votuesit. "Duhen

Serbët i kërkojnë Vuçiqit të kërkojë falje për krimet e Serbisë në Kosovë
  • 2015-01-18

Serbët i kërkojnë Vuçiqit të kërkojë falje për krimet e Serbisë në Kosovë

Organizatë joqeveritare e të rinjve serbë "Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut"(YIHR), i ka dërguar qeverisë së Serbisë dy kopje të dy raporteve të OSBE-së, ku dokumentohen krimet që Serbia ka kryer në Kosovë. Ata me këtë rast në një letër bashkangjitur këtyre raporteve,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama