Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Meta: total 1000 / total_found 1051 / time 0.000 / keyword[0] pikrisht / docs[0] 1051 / hits[0] 1390 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Eunuku Femër

... ato q njohim prgjysm (!) “Gjuha e mirsis i kthen grat (dhe burrat!) n prkdhelí t pazakont – e dashur, zemr, sheqerk, mblsir, kotele, zok.” Germain Grir N ditt e sotme gjrat intime po fitojn edhe autoritetin zyrtar, aq sa shpesh po shpallen burrat dhe grat seksi t nj in

No Pic available
  • 2010-09-02

Ligjet me 84 vota, në çdo moment që gjendet kompromisi

Sesioni i ri, Konferenca e Kryetarëve sot cakton axhendën Ligjet q krkojn 84 vota, do t diskutohen n Kuvend n do moment q gjendet kompromisi mes PD-s dhe PS-s. Do t jet pikrisht mbledhja e sotme e Konferencs s Kryetarve, e cila do t prcaktoj axhendn e Kuvendit me nisjen e sesion

No Pic available
  • 2010-09-02

Sekretari portugez i shtetit në Tiranë, Lourtie: Vizat çështje javësh

Shqiperia eshte vetem pak jave larg vendimit per liberalizimin e vizave. Kjo eshte garancia qe vjen nga sekretari i pergjithshem i shtetit te Portugalise. Sipas Pedro Lourtie i cili pati nje takim kete te enjte me zv/ministren e puneve te jashtme Edit Harxhi, vendi yne eshte fare prane permbushjes s

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë
  • 2010-09-02

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë

Michael Ballack fiton betejn personale me Philipe Lahm pr t marr shiritin e kapitenit t prfaqsueses s Gjermanis. Mesfushori 33 vjecar do t rimarr detyrn e tij si kapiten i Gjermanis pas rikthimit n skuadr si pasoj e dmtimit. Beteja me mbrojtsin e Bayern Mynih, Lahm, q e zvendsoi at n Kupn e Bots Afr

No Pic available
  • 2010-09-02

Izrael-Palestinë, fillojnë negociatat e paqes

Obama nis n Uashington bisedimet direkte pr arritjen e paqes s shumpritur Presidenti Barak Obama nisi dje bisedimet me udhheqsit e Lindjes s Mesme n prag t fillimit t negociatave direkte mes palestinezve dhe izraelitve pr arritjen e paqes s shumpritur t mbetura pezull prej 20 muajve. Obama u takua m

No Pic available
  • 2010-09-02

Katër histori dashurie nga Mali i Zi

Durrs Nn regjin e katr regjisorve t rinj, Ivana Cetkovic, Branislav Milatovic, Milos Pusonjic, Mladen Vujacic, u shfaq n Festivalin Ndrkombtar Veror t Filmit n Durrs filmi “Dashuri, gjurm” ku ndrthuren katr histori t paprmbushura dashurish Histori dashurish t paprmbushura, q mbyllen n n

No Pic available
  • 2010-09-02

Zbulohet flamuri i luftës së Vlorës

Mbushen sot 90 vjet nga lirimi i qytetit bregdetar prej italianve. U valvit m 2 shtator 1920 Vetm rastsia na dha nj dhurat t muar: disa dit m par identifikuam flamurin q sht valvitur n Vlor m 2 shtator 1920, kur qyteti u lirua nga pushtimi italian. Ndodhi fare papritur. Po krkonim n Arkivin Qendror

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama