Rezultate te kerkimit per termin: +Piktor

Total: 2282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.234Z

Piktorë, trinitet, supermarket

Nuk është e lehtë që tre piktorë të krijojnë një trinitet, si kanë bërë Gazmend Leka, Aleksandër Filipi dhe Besim Tula, në ekspozitën e tyre të fundit të përbashkët të hapur në galerinë e Univers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Nje piktor shkruan roman per Ameriken

“Zoti e bekofte dhe e mallkofte Ameriken” eshte titulli i romanit te shkrimtarit Gjovalin Delia, i cili sapo eshet botuar ne gjuhen shqipe.Autori i cili eshte gjithashtu nje piktor i njohur shpjegon se ky roman ne dukje i thjeshte, flet per konfliktet e mbieteses te cila sundojne shoqerite e so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.130Z

Ngjyrat e Pogradecit në syrin e piktorëve kosovarë

POGRADEC- Piktorë dhe fotografë nga vënde të ndryshme të Ballkanit çelën mbrëmjen e djeshme në Galerinë e Arteve në Pogradec ekspozitën e përbashkët me temë nga natyra e këtij qyteti. 21 krijues rikthehen edicionin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.350Z

Berisha: Rama piktor i dështuar, i mungonte vizioni për Tiranën

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm në ceremoninë e çeljes së konkursit për zgjatimin e Bulevardit të kryeqytetit, të organizuar nga Bashkia e Tiranës në sallën e Akademisë së Arteve. Berisha e cilësoi këtë projekt si një fillim të ri për Tiranën, dhe shigjetoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.110Z

Fotot/Rama si piktor në takimin me FRESSH, demoralizon të rinjtë

Foto 1 nga 36 Kryeministri Edi Rama, ka qenë i pranishëm në Jalë në kampine Akademisë Verore të të rinjve të Partisë Socialiste. Me një palë syze si të John Lennon dhe me një veshje verore, me mokasinët e tij dhe këmishën lino, kreu i qeverisë dukej më tepër si një pikt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.630Z

Njeriu-piktor Rron!

Sa piktorë, që kanë studiuar për vite, i merr malli të pikturojnë. Bëjnë gjithçka tjetër veç pasionit të tyre të vërtetë! Por ja që ka ende, sot, piktorë që jetojnë me pikturën, si ata dikur, që kanë nevojë për pikturën në jetë, në pikën që s'mund të bëjnë dot pa t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.309Z

Ta qeverisësh si piktor

ENDRIT SHABANI Zot'ri 'i sekond. K'tu është pronë private. Edhe s'keni asnji lloj t'drejte me hy k'tu pa pyt... Dilni aty jashtë dhe pastaj ankohuni". Me këto fjalë u pritën (dhe u përcollën) gazetarët dhe aktivistët që kishin shkuar për të marrë pjesë në dëgjesën publike pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama