Rezultate te kerkimit per termin: +Piktor

Total: 2282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.355Z

Verbëria antiurbane e Berishës batërdisi vendin

Kreu i PS, Edi Rama TIRANE- Kreu i PS-se, Edi Rama ka reaguar ne Tiwtter pas akuzave te kryeministrit Sali Berisha ne hapje te konkursit per zgjerimin e Bulevardit nga ana e Bashkise se Tiranes. “Aq sa ka shans qe nje minister te fitoje ne Voice of Albania, po aq shanse ka qe ta degjosh KM te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.761Z

Nje ekspozite retrospektivenga piktori i filmave Shyqyri Sako

TIRANE- Nje ekspozite e vecante eshte celur mbreme ne ambientet e galerise FAP prane Universitetit te Arteve me vepra te artistit te merituar Shyqyri Sako. Ekspozita retrospektive me punime te piktorit qe permbledhin piktura ne vaj grafika dhe dekore te realizuara per filmat artistike shqiptare ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.334Z

Mbi natyrën e vet pikturës

Orion Shima (1969) kthehet me ekspozitë personale në Galerinë Kombëtare të Arteve pas afro shtatë vjetësh. Quhet Kundërpeizazh ky prezantim që është marrë përsipër nga kuratori italian Francesco Poli i cili thotë se piktura më e fundit e Orion Shimës është shprehje e lirë, e ndje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.621Z

Onufri 2009, shtyn ditët në GKA

Ekspozita Onufri 2009 do të rrijë e hapur dhe disa ditë të tjera në Galerinë Kombëtare të Arteve. Sipas punonjësve të këtij institucioni, kjo ekspozitë ka ngjallur kureshtjen e vizitorëve , të cilët nuk kanë munguar këto ditë në sallat e GKA. Në këtë konkurs të arteve pamore n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.505Z

E ngaterruan me Ratko Mladicin

Policia e Belgjikes arrestoi per shkurtazi nje piktor belg sepse dyshoi se ai ne fakt ishte krimineli i shumekerkuar i luftes Ratko Mladic por i kamufluar. Piktorin ne pension Freddy Degreef policia e arrestoi ne qytetin Brustem ku po qendronte me te dashuren e tij. Me fotografuan nga te gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.650Z

Arrestohet piktori ne Belgjike e ngaterruan me Mlladic

BRUKSEL- Policia e Belgjikes arrestoi per shkurtazi nje piktor belg sepse dyshoi se ai ne fakt ishte krimineli i shumekerkuar i luftes Ratko Mladic por i kamufluar. Piktorin ne pension Freddy Degreef policia e arrestoi ne qytetin Brustem ku po qendronte me te dashuren e tij. Me fotografuan nga te gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.475Z

Piktori Fatmir Velaj merr çmimin European Citizen

Artistit shqiptar Fatmir Velaj iu dorëzua, nga Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Miguel Angel Martinez, çmimi ‘European Citizen'.Piktori Velaj, i cili prej mëse dhjetë vitesh promovon artin shqiptar në Evropë, u bë kështu shqiptari i parë që zyrtarisht do të quhet ‘Qy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama