Rezultate te kerkimit per termin: +Piktor

Total: 2282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.350Z

Berisha: Rama piktor i dështuar, i mungonte vizioni për Tiranën

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm në ceremoninë e çeljes së konkursit për zgjatimin e Bulevardit të kryeqytetit, të organizuar nga Bashkia e Tiranës në sallën e Akademisë së Arteve. Berisha e cilësoi këtë projekt si një fillim të ri për Tiranën, dhe shigjetoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.110Z

Fotot/Rama si piktor në takimin me FRESSH, demoralizon të rinjtë

Foto 1 nga 36 Kryeministri Edi Rama, ka qenë i pranishëm në Jalë në kampine Akademisë Verore të të rinjve të Partisë Socialiste. Me një palë syze si të John Lennon dhe me një veshje verore, me mokasinët e tij dhe këmishën lino, kreu i qeverisë dukej më tepër si një pikt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.630Z

Njeriu-piktor Rron!

Sa piktorë, që kanë studiuar për vite, i merr malli të pikturojnë. Bëjnë gjithçka tjetër veç pasionit të tyre të vërtetë! Por ja që ka ende, sot, piktorë që jetojnë me pikturën, si ata dikur, që kanë nevojë për pikturën në jetë, në pikën që s'mund të bëjnë dot pa t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.309Z

Ta qeverisësh si piktor

ENDRIT SHABANI Zot'ri 'i sekond. K'tu është pronë private. Edhe s'keni asnji lloj t'drejte me hy k'tu pa pyt... Dilni aty jashtë dhe pastaj ankohuni". Me këto fjalë u pritën (dhe u përcollën) gazetarët dhe aktivistët që kishin shkuar për të marrë pjesë në dëgjesën publike pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.452Z

Ish-presidenti Bush, edhe piktor

Transmetuar më 04.04.2014 - 21:30 Ish presidenti amerikan George W. Bush ka një aftësi të re për të shtuar në rezumenë e tij: piktor. Këtë Bushi e zbuloi gjatë një emisioni të transmetuar në televizionin NBC. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.027Z

Një piktor me aparat fotografik

Ai ishte piktori i shumë autoportreteve, ku e shihte veten përmes “syrit modern”, përfshirë të parit të vetes të palëvizur si në një fotografi. Munch bleu aparatin e tij të parë fotografik në vitin 1902. Ai kishte lente relativisht me kënd të gjerë dhe dha një perspektivë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.047Z

Berisha: Rama është piktor, nuk merr vesh nga ekonomia. Edhe unë jam doktor, po kam mësuar

Kryeministri Sali Berisha ka qenë i pranishëm gjatë ditë së sotme në inagurimin e fillimit të punimeve për ndërtimin e HEC-it të Banjës mbi kaskadën e Devollit. Gjatë fjalës së tij, Berisha ka thënë se ky është një moment historik për vendin. Ai është shprehur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama