Rezultate te kerkimit per termin: +Piktor

Total: 2282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.309Z

Ta qeverisësh si piktor

ENDRIT SHABANI Zot'ri 'i sekond. K'tu është pronë private. Edhe s'keni asnji lloj t'drejte me hy k'tu pa pyt... Dilni aty jashtë dhe pastaj ankohuni". Me këto fjalë u pritën (dhe u përcollën) gazetarët dhe aktivistët që kishin shkuar për të marrë pjesë në dëgjesën publike pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.452Z

Ish-presidenti Bush, edhe piktor

Transmetuar më 04.04.2014 - 21:30 Ish presidenti amerikan George W. Bush ka një aftësi të re për të shtuar në rezumenë e tij: piktor. Këtë Bushi e zbuloi gjatë një emisioni të transmetuar në televizionin NBC. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.027Z

Një piktor me aparat fotografik

Ai ishte piktori i shumë autoportreteve, ku e shihte veten përmes “syrit modern”, përfshirë të parit të vetes të palëvizur si në një fotografi. Munch bleu aparatin e tij të parë fotografik në vitin 1902. Ai kishte lente relativisht me kënd të gjerë dhe dha një perspektivë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.047Z

Berisha: Rama është piktor, nuk merr vesh nga ekonomia. Edhe unë jam doktor, po kam mësuar

Kryeministri Sali Berisha ka qenë i pranishëm gjatë ditë së sotme në inagurimin e fillimit të punimeve për ndërtimin e HEC-it të Banjës mbi kaskadën e Devollit. Gjatë fjalës së tij, Berisha ka thënë se ky është një moment historik për vendin. Ai është shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.530Z

Presidenti George W. Bush, edhe piktor

SHBA - Ish presidenti amerikan George W. Bush ka një aftësi të re për të shtuar në rezumenë e tij: piktor. Subjekti i pikturës së tij? Udhëheqësit botëror – një temë që ai e njeh mirë. Portretet e zotit B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.931Z

Pjeter Lala, 47-vjecari qe ka "lindur" piktor

Pjeter Lala, 47-vjecari qe ka "lindur" piktor Rrudhat e nje te moshuari fiksohen me shume kujdes me penel, ne portretin qe ka nisur te beje Pjeter Lala. Dhe jo pa qellim e ben nje gje te tille, te moshuarit jane ndoshta klientet me te bezdisshem per piktorin e talentuar, qe nuk ka bere as edhe nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.013Z

Fier, 25 piktorë e skulptorë nga e gjithë bota eksplorojnë turizmin

FIER-Prej datës 14 Shtator, një grup artistësh, piktorë e skulptorë nga vende të ndryshme të botës, do të njihen me vlerat e trashëgimisë kulturore dhe bukuritë turistike të rajonit të Fierit, si dhe do të prezantojnë vl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama