Rezultate te kerkimit per termin: +Pirro +Cako

Meta: total 87 / total_found 87 / time 0.000 / keyword[0] pirro / docs[0] 2815 / hits[0] 4497 / keyword[1] cako / docs[1] 521 / hits[1] 865 /
No Pic available
  • 2009-04-23

Gjykata shtyn procesin e divorcit te Mules-Cakos

Gjykata e Tiranes ka shtyre dje, seancen e pare gjyqesore per divorcin e sopranos se njohur Inva Mula me kantautorin Pirro Cako. Shkak i shtyrjes se seances ka qene mungesa ne proces e Pirro Cakos dhe mbrojtesit te tij. Avokati mbrojtes i sopranos Inva Mula, Sokol Como pas mbarimit te seances gjyqes

No Pic available
  • 2009-03-16

Jeta dhe vertetesia e saj tek "E diela shqiptare"

A eshte jeta nje teater ne te cilin ne aktrojme? Ka qene ky thelbi i debatit "Pro dhe kunder" ne programin e djeshem te "E diela shqiptare", qe ashtu si cdo jave sjell dimensione interesante diskutimi. Te ftuarit e panelit e kane shtrire debatin thuajse ne te gjitha fushat jetesore dhe kane paraqitu

No Pic available
  • 2009-01-22

Samanta Karavella promovon klipin e saj të ri

Ajo është shumë e re, por suksesi duket se e ka shoqëruar që në momentine parë që ësëhtë shfaqur në skenë. Pas vitesh që e konfirmuan atë si një potëncial të vlefshëm të skenës shqiptare. E mëgjithatë Samanta Karavella promovon klipin e saj më të ri, të parin në karierën

Nisi Festivali i Kenges ne RTSH
  • 2008-12-20

Nisi Festivali i Kenges ne RTSH

E papritura e festivalit, Enrico Ruggeri i cili do te kendoje shqip ne festival. Ndersa te tjeret do te na zbulohen pergjate dhe dy diteve te tjera te zhvillimit te tij. Pervec, emrave te perfolur deri me tash eshte edhe Ardit Gjebrea qe eshte pjesemarres si kompozitor ne kete festival Festivali i 4

No Pic available
  • 2008-12-19

Cel siparin Festivali

Festivali i Kenges ne RTSH, qe do te ngreje siparin sot, eshte nje nga aktivitetet e pakta te tradites ne vite, qe nuk e ka humbur rendesine e tij. Per nje arsye te thjeshte, ne kete festival, qe do te zhvillohet me datat 19, 20, 21 dhjetor ne Pallatin e Kongreseve konkurron cilesia...dhe aftesite e

Festivali i 46 në RTSH
  • 2008-12-10

Festivali i 46 në RTSH

Do të hapë siparin e tij të 46 Festivali Kombëtar i këngës në Radio Televizionin Publik shqiptar. I konceptuar ndryshe këtë vit, 20 këngët të cilat do të konkurojnë në festival , do të jenë në qëndër të vëmendjes për të treja netët. Formula e re do të bëjë të mundur që

No Pic available
  • 2008-12-09

Festivali i 46-të i këngës në RTSH

Do të hapë siparin e tij të 46 Festivali Kombëtar i këngës në Radio Televizionin Publik shqiptar. I konceptuar ndryshe këtë vit, 20 këngët të cilat do të konkurojnë në festival , do të jenë në qëndër të vëmendjes për të treja netët. Formula e re do të bëjë të mundur që