Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesn

Total: 532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Linj energjitike Shqipri-Kosov

Drejtori i Prgjithshm i Operatorit t Sistemit t Transmetimit Shqiptar (OST) Ymer Balla dhe Drejtori i Prgjithshm i Operatorit t Sistemit t Transmisionionit dhe Tregut t Kosovs (KOSTT), Fadil Ismajli nnshkruan memorandumin e mirkuptimit pr projektin e ndrtimit t linjs 400 kv Tiran-Prishtin. Qllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.404Z

Gjykata rrëzon kërkesën e Ilir Matës

Gjykata e Tirans rrzoi sot krkesn e biznesmenit Ilir Mata, kunatit t deputetit t PS, Dashamir Peza pr pezullimin e prishjes s pallatit n qendr t Tirans. Tashm Policia Ndrtimore ka rrug t hapur, lidhur me vazhdimin e veprimeve t mtejshme pr prishjen e pjess n t ciln pallati 12-katsh ka zn hapsirn pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Euronews dhe Reuters: Përmbytje katastrofike godasin Ballkanin

Kshtu e cilsojn mediat e huaja si Euronews dhe Reuters situatn e ditve t fundit q ka prfshir Shqiprin. N kt vend-thot Euronews, shkrirja e bors dhe rreshjet e shiut kanq lumenjt t dalin nga shtrati. N nj koh q 700 forca t ushtris jan angazhuar n evakuimin e banorve t prekur nga prmbytjet, vendet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

Eleminohet Italia nga botërori

Italia sht eleminuar nga botrori pas humbjes 3 – 2 q ka psuar n takimin me Sllovakin ku pati vendime t dyshimta t arbitrit anglez Houard Veb. Ekipi i Marcello Lippi q 4 vjet m par u shpall kampion bote n Gjermani ka zhvilluar loj t dobt n mbrojtje, ndrsa pa t’i anulohen dy gola n pjesn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.632Z

SHBA, 19 të plagosur nga përplasja e një treni me një kamion

T paktn 19 persona kan mbetur t plagosur si pasoj e prplasjes t nj treni dhe nj kamioni n pjesn jugore t Kalifornis. Dshmitart than se aksidenti ndodhi pasi kamioni ishte ndalur n shinat e trenit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Shpërthim në Pakistan, 20 viktima

20 persona kan gjetur vdekjen si pasoj e nj shprthimi t ndodhur sot n pjesn veriperndimore t Pakistanit. Sipas mediave locale shprthimi ndodhi n nj qendr pr t pastreht. Bhet fjal pr dhjetra t plagosur.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.652Z

Skënderbej, përfundon përforcimi i momentit

Edhe pse punimet pr rikonstruksionin e sheshit "Sknderbej" po vazhdojn, msohet se kan prfunduar punimet pr forcimin e monumentit t Sknderbeut. Sipas Bashkis s Tirans, n mnyr q ky monument t jet i sigurt dhe i mbrojtur nga punimet me mjetet e rnda q po kryhen prreth tij, gjat ks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama