Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesrisht

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Frutat ndihmojn shndetin

Frutat ndryshe quhen antioksidant.Jan vitaminat dhe mineralet q na ndihmojn pr t qen n form,dhe nuk nevojitet recet:gjithka gjendet tek frutat.Atje ku nuk hyn mjeku, hyjn frutat.Pasi n kt proes hyjn shndeti dhe "mbrojtsit e tij natyral",antioksiduesit. Mbi vleshmrin e frutave askush nuk ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.397Z

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Lidhjet ndryshe mes Izraelit dhe SHBA-së

Marrdhniet mes Izraelit dhe SHBA-s kan qen t vshtira muajt e fundit dhe pjesrisht pr shkak t dallimeve n politikat e tyre. Muajin e kaluar ambasadori i Izraelit n OKB, Michal Oren, tha se lidhjet mes Izraelit dhe Uashingtonit ishin duke kaluar nj ndryshim tektonik, nj ndryshim dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Riparimi i defektit të dimrit, lë banorët pa ujë në verë

Berat Ndrprerja e ujit t pijshm do t vazhdoj deri n fund t javs Tashm qytetart e Beratit do t prballen me mungesn e ujit t pijshm, pasi riparimi i defektit n tubacionin e Bogovs gjat rrshqitjeve t stins s dimrit kaq ata t ngelen pa uj t pijshm. Q prej dits s hn, qytetart i jan drejtuar dyqaneve pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.750Z

Leonard Demi: Çfarë raportoi Bahri Shaqiri në Parlament

Braçe: Mafia e huaj pastron paratë në Shqipëri Raporti i Shrbimit Sekret Shqiptar sht krejt ndryshe nga raporti me t njjtin emr t Erion Braes. Kryetari i Komisionit t Siguris n Parlament, Leonard Demi, ka hedhur posht deklaratat e deputetit socialist, Brae lidhur me deprtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Diktatorët e fundit, Freedom House rendit 34 diktatorët e botës më 2010

Top tenin e shoqërive më pak të lira në botë e me kushtet më të këqija të të drejtave të njeriut e kryesojnë me vota të barabarta Birmania, Guineja Ekuatoriale, Eritrea, Libia, Koreja e Veriut, Vetm pak or m par, Freedom House me qendr n Uashington DC publikon raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Luftë terrorit - Strategji e re e Komisionit të BE-së

Komisarja e BE-s pr Punt e Brendshme Cecilia Malmstrom pati fillimisht nj lajm t mir: numri i prgjithshm i sulmeve terroriste n Evrop ka rn. Por terroristt po ndryshojn taktikn dhe pjesrisht atentatet vetm se marrin forma t tjera m t larmishme. Prve ksaj sot sht shtuar terrorizmi q e ka burimin ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama