Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesrisht

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Apokalips borxhesh më 2012-n

Kur Majat parashikuan fundin e bots n 2012-n, s paku sipas filmit imagjinar t Hollivudit – askush nuk ia kishte iden se rreziqet pr Apokalips po krijohen edhe nga nj sasi e strmadhe borxhesh prej 700 miliard dollarsh, t cilat jan marr nga kompani t cilsis s ult, afati pr pagesn e t cilave skad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

aji jeshil ul rrezikun e kancerit ne prostat

Pirja e ajit jeshil mund t reduktoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats, doli sot nga nj studim i Qendrs Kombtare Japoneze t Kancerit (JNCC). N t theksohej se pirja e pes apo m shum filxhanve me aj n dit mund t prgjysmoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats krahasuar me ata q pijn m pak s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Fazlliç: Opozita keqinformoi publikun

“Opozita ka keqinformuar publikun”. Kshtu deklaroi biznesmeni serbo-kroat Damir Fazlli, duke sqaruar aksidentin ajror, gjat uljes me vshtirsi t avionit Cessna 550, n pronsi t kompanis "Princ Aviation", n aeroportin e Bracit n Kroaci, ku udhtonte edhe vet Fazlli dhe ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Srebrenica, gjenerali: Faji i homoseksualëve

Masakra e Srebrenics nuk u parandalua nga trupat holandeze pr faktin se ata ishin homoseksual. sht ky pretendimi i nj ish-gjenerali amerikan, i cili thot se vrasja e 8 mij burrave mysliman n vitin 1995, mund t ishte evituar nse batalioni i ushtrarve hollandez, q operonte n zon t mos ishte i prbr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Mbështetja gjermane për Shqipërinë, 78.2 milionë euro për 2010 - 2011

Raundit zyrtar t diskutimit dhe finalizimit rreth protokollit t bashkpunimit pr zhvillim mes Shqipris dhe Gjermanis i kan paraprir bisedimet n rang ekspertsh q kan nisur para rreth 6 muajsh. Jan dy drejtime kryesore: S pari, ekspertt piketojn fushat prioritare ku do t kanalizohen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Tetë të huaj në fushë në 2010-2011, dy më pak në sezonin pasardhës

Vendimet Komiteti Ekzekutiv i FSHF-s ka hedhur posht apo ka miratuar pjesrisht shum nga krkesat e klubeve, por disa prej tyre jan ashtu si ishin propozuar, edhe pse ato bien ndesh me rregulloret e UEFA-s. Mes tyre sht edhe ajo n lidhje me pranin e futbollistve t huaj n kampionatin shqiptar t futbol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Arrestohet punonjsi i Tatimeve

Tiran (Start)-Specialistt e seksionit Kundr Krimit Ekonomiko Financiar pran Policis s Tirans kan arrestuar n flagranc shtetasin Ilir Jovan Ceka, 38 - vje, lindur e banues n Durrs. Ceka sht paraqitur tek nj subjekt privat si punonjs i zyrs s Tatim Taksave. Ky shtetas sht denoncuar nga S.K. 64 vj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama