Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesrisht

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Srebrenica, gjenerali: Faji i homoseksualëve

Masakra e Srebrenics nuk u parandalua nga trupat holandeze pr faktin se ata ishin homoseksual. sht ky pretendimi i nj ish-gjenerali amerikan, i cili thot se vrasja e 8 mij burrave mysliman n vitin 1995, mund t ishte evituar nse batalioni i ushtrarve hollandez, q operonte n zon t mos ishte i prbr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Mbështetja gjermane për Shqipërinë, 78.2 milionë euro për 2010 - 2011

Raundit zyrtar t diskutimit dhe finalizimit rreth protokollit t bashkpunimit pr zhvillim mes Shqipris dhe Gjermanis i kan paraprir bisedimet n rang ekspertsh q kan nisur para rreth 6 muajsh. Jan dy drejtime kryesore: S pari, ekspertt piketojn fushat prioritare ku do t kanalizohen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Tetë të huaj në fushë në 2010-2011, dy më pak në sezonin pasardhës

Vendimet Komiteti Ekzekutiv i FSHF-s ka hedhur posht apo ka miratuar pjesrisht shum nga krkesat e klubeve, por disa prej tyre jan ashtu si ishin propozuar, edhe pse ato bien ndesh me rregulloret e UEFA-s. Mes tyre sht edhe ajo n lidhje me pranin e futbollistve t huaj n kampionatin shqiptar t futbol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Arrestohet punonjsi i Tatimeve

Tiran (Start)-Specialistt e seksionit Kundr Krimit Ekonomiko Financiar pran Policis s Tirans kan arrestuar n flagranc shtetasin Ilir Jovan Ceka, 38 - vje, lindur e banues n Durrs. Ceka sht paraqitur tek nj subjekt privat si punonjs i zyrs s Tatim Taksave. Ky shtetas sht denoncuar nga S.K. 64 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

Migrena- Zbutja e dhimbjes

Migrena sht kokdhembje periodike n lidhje t ngusht me ndryshimin e shtypjes s ajrit. Migrena identifikohet sipas dhembjeve pulsive pas syve apo n ball, t shoqruar me mundime, ndjeshmri ndaj drits dhe zrave, e ndonjher edhe dshtimi i fushs s t parit (fotografia do t duket pjesrisht e shtrembruar).

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Frutat ndihmojn shndetin

Frutat ndryshe quhen antioksidant.Jan vitaminat dhe mineralet q na ndihmojn pr t qen n form,dhe nuk nevojitet recet:gjithka gjendet tek frutat.Atje ku nuk hyn mjeku, hyjn frutat.Pasi n kt proes hyjn shndeti dhe "mbrojtsit e tij natyral",antioksiduesit. Mbi vleshmrin e frutave askush nuk ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.397Z

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama