Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesrisht

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Tetë të huaj në fushë në 2010-2011, dy më pak në sezonin pasardhës

Vendimet Komiteti Ekzekutiv i FSHF-s ka hedhur posht apo ka miratuar pjesrisht shum nga krkesat e klubeve, por disa prej tyre jan ashtu si ishin propozuar, edhe pse ato bien ndesh me rregulloret e UEFA-s. Mes tyre sht edhe ajo n lidhje me pranin e futbollistve t huaj n kampionatin shqiptar t futbol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Arrestohet punonjsi i Tatimeve

Tiran (Start)-Specialistt e seksionit Kundr Krimit Ekonomiko Financiar pran Policis s Tirans kan arrestuar n flagranc shtetasin Ilir Jovan Ceka, 38 - vje, lindur e banues n Durrs. Ceka sht paraqitur tek nj subjekt privat si punonjs i zyrs s Tatim Taksave. Ky shtetas sht denoncuar nga S.K. 64 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

Migrena- Zbutja e dhimbjes

Migrena sht kokdhembje periodike n lidhje t ngusht me ndryshimin e shtypjes s ajrit. Migrena identifikohet sipas dhembjeve pulsive pas syve apo n ball, t shoqruar me mundime, ndjeshmri ndaj drits dhe zrave, e ndonjher edhe dshtimi i fushs s t parit (fotografia do t duket pjesrisht e shtrembruar).

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Frutat ndihmojn shndetin

Frutat ndryshe quhen antioksidant.Jan vitaminat dhe mineralet q na ndihmojn pr t qen n form,dhe nuk nevojitet recet:gjithka gjendet tek frutat.Atje ku nuk hyn mjeku, hyjn frutat.Pasi n kt proes hyjn shndeti dhe "mbrojtsit e tij natyral",antioksiduesit. Mbi vleshmrin e frutave askush nuk ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.397Z

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Lidhjet ndryshe mes Izraelit dhe SHBA-së

Marrdhniet mes Izraelit dhe SHBA-s kan qen t vshtira muajt e fundit dhe pjesrisht pr shkak t dallimeve n politikat e tyre. Muajin e kaluar ambasadori i Izraelit n OKB, Michal Oren, tha se lidhjet mes Izraelit dhe Uashingtonit ishin duke kaluar nj ndryshim tektonik, nj ndryshim dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Riparimi i defektit të dimrit, lë banorët pa ujë në verë

Berat Ndrprerja e ujit t pijshm do t vazhdoj deri n fund t javs Tashm qytetart e Beratit do t prballen me mungesn e ujit t pijshm, pasi riparimi i defektit n tubacionin e Bogovs gjat rrshqitjeve t stins s dimrit kaq ata t ngelen pa uj t pijshm. Q prej dits s hn, qytetart i jan drejtuar dyqaneve pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama